شماره: 298060
1399/10/29
شعله های آتش و آتش نشانانی که بی محابا دل به آتش زدند
شعله های آتش و آتش نشانانی که بی محابا دل به آتش زدند

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: آتش نشانان اهوازی پنج عملیات اطفا حریق و امداد و نجات را در 24 ساعت گذشته انجام دادند.
به گزارش اداره ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز، ابراهیم قنبری اظهار کرد: بیست و هفتم دی ماه سال جاری ساعت 9 و 35 دقیقه با تماس تلفنی شهروندی با سامانه 125 سازمان، آتش سوزی یک واحد در مجتمع مسکونی در منطقه گلستان خیابان نفت چهار اطلاع رسانی شد.
وی افزود: آتش نشانان به محض رسیدن به محل حادثه با شعله های حریق در تراس واحد مسکونی مواجه شدند وسریعا با استفاده از تجهیزات خاموش کننده حریق را مهار و از پیشروی حریق جلوگیری کردند. همچنین علت حریق توسط کارشناسان سازمان نشتی گاز پیک نیک گزارش شده است.
قنبری در ادامه اظهار داشت: نشت گاز خودرو پژو 405 ساعت 19 و 9 دقیقه آتش نشانان را به محل حادثه در منطقه صد دستگاه خیابان شهروند 6 کشاند و ماموران آتش نشانی با ایمن سازی محل حادثه نشتی گاز خودرو را برطرف و از بروز حادثه احتمالی جلوگیری کردند.
وی به اعزام آتش نشانان جهت اطفا حریق منزل مسکونی ساعت 22 و 52 دقیقه در کوی علوی خیابان منصوری اشاره کرد و توضیح داد: حریق که به علت بی احتیاطی ساکنین و افتادن مواد آتش زا بر روی متکا رخ داده بود توسط آتش نشانان با قطع جریان برق و گاز  و استفاده از 2 رشته لوله آبرسان مهار شد.
وی افزود: آتش نشانان در اورژانس بیمارستان سینا حلقه انگشتری که موجب متورم شدن ا انگشت یک دختر بچه 6 ساله شده بود را با ابزار نجات و تخصصی خارج کردند. 
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز در پایان اعلام کرد: آتش نشانان در عملیات امداد و نجات یک مرد را که بر روی پل 24 متری فلکه شهدا به سمت کیانپارس قصد خودکشی داشت با مشاوره و گفتگو از خودکشی منصرف کردند.

حق انتشار محفوظ است ©