شماره: 299811
1400/02/18
بازآفرینی حرم مطهر علی بن مهزیار اهوازی و پیرامون آن
بازآفرینی حرم مطهر علی بن مهزیار اهوازی و پیرامون آن

مدیر عامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز : بازآفرینی حرم مطهر علی بن مهزیار اهوازی و پیرامون آن مستلزم همکاری و تعامل تمامی دستگاه های اجرایی بخصوص شهردار محترم و شورای اسلامی کلانشهر اهواز است.


به گزارش اداره ارتباطات سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز، جلسه ای امروز مورخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ با حضور جبار سعیداوی متولی آستان حرم علی بن مهزیار و علی منصوری مدیر عامل سازمان بهسازی و نوسازی با موضوع بازآفرینی حرم علی بن مهزیار اهوازی و پیرامون آن در محل سازمان برگزار شد.

در این جلسه ابتدا منصوری مدیر عامل سازمان ضمن خوشامد گویی و تبریک ماه مبارک رمضان مطالب خود را با ذکر شعری آغاز کرد و گفت : چون که بوی اهل بیت آید ز خاک مهزیار  عطر خوزستان بماند در تمام روزگار
وی افزود : علی بن مهزیار نماینده اهل بیت (ع)در خوزستان بوده است و در واقع نگین ارزشمند خوزستان و کلانشهر اهواز می باشد. لذا همکاری و تعامل تمامی دستگاه های اجرایی بخصوص شهردار محترم و شورای اسلامی کلانشهر اهواز را برای بازآفرینی حرم و پیرامون آن را می طلبد.

در ادمه نیز سعیداوی متولی حرم مطهر نیز اظهار کرد: در روایتی آمده که امام رضا (ع) حدود ۲۷ روز میهمان شهر اهواز و علی بن مهزیار اهوازی بوده است .
وی افزود: علی بن مهزیار از فقها ،محدثان و دانشمندان معروف شیعه و از اصحاب امام رضا (ع) می باشد که مردم اهواز به داشتن زیارتگاه بزرگ مردی افتخار میکنند که یار دیرینه ولایت و اهل بیت (ع)بوده است. چه بسا زوار زیادی برای زیارت و تعالیم دینی به اهواز سفر میکنند که باعث افتخار می باشد.

وی ادامه داد : در منطقه ای که حرم مطهر وجود دارد جزو محدوده مرکز شهر و بافت فرسوده (اهواز قدیم) می باشد لذا فرسودگی منازل و محله های اطراف حرم و عدم وجود امکانات رفاهی و زیرساخت های شهری باعث چشم انداز بدی در منطقه شده است که همکاری تمامی دستگاه های ذی صلاح را برای فراهم نمودن امکانات رفاهی و آسیب شناسی و باز آفرینی حرم و اطراف آن را می طلبد.

در پایان نیز علی منصوری مدیر عامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز ضمن حمایت و آمادگی این سازمان گفت: سازمان بهسازی و نوسازی تمام تلاش خود را برای انجام این امر  مقدس بکار خواهد بست.

حق انتشار محفوظ است ©