شماره: 301539
1400/06/12
پلاک کوبی درختان نخل در منطقه۲
پلاک کوبی درختان نخل در منطقه۲

با هدف شناسایی، حفاظت و برنامه ریزی اصولی برای نگهداری درختان بومي و مثمر، منطقه ۲ شهرداری اقدام به پلاک کوبی درختان نخل کرد.

به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه دو، محمدسعید حردانی ضمن اعلام ضرورت داشتن شناسنامه و پلاک برای درختان بومی گفت: در مدیریت فضای سبز، کسب اطلاعات دقیق و مفید برای شناسایی تعداد و انواع گونه ها، مشخص کردن سن و بُن درختان، شناسایی آفات و امراض درختان، درمان و احیاء آن ها و همچنین ثبت مشخصات ظاهری درختان اعم از ارتفاع، محیط و مقدار انحراف از جمله مزیت های این طرح می باشد که با مدیریت درست و منطقی این پروژه ، گزارش‌های صحیح و کاربردی از وضعیت فعلی درختان به‌دست می‌آید.

وی در ادامه افزود: داشتن یک آمار دقیق از وضعیت درختان می‌تواند مستقیماً به برنامه‌ریزی در تجزیه و تحلیل شرایط درختان و تعیین اولویتهای نگهداری آنها، کاشت گونه‌های مختلف، پیدا کردن درختانی که نیاز به جایگزینی دارند، کمک شایانی نماید.

مدیر منطقه دو در پایان یکی دیگر از دلایل شناسنامه دار کردن و پلاک کوبی درختان نخل سطح منطقه را الزام قانونی عنوان کرد و گفت: طبق ماده ۲ قانون حفظ و گسترش، شهرداری‌هامکلف‌اند هر پنج سال یکبار درختان معابر، میادین و پارکها را بعد از تهیه شناسنامه پلاک‌کوبی کنند.


حق انتشار محفوظ است ©