شماره: 304870
1401/01/30
آموزش اولین سامانه' پنجره واحد مجوزها ' شهرداری کلانشهر ها در اهواز
آموزش اولین سامانه' پنجره واحد مجوزها ' شهرداری کلانشهر ها در اهواز

آموزش اولین سامانه' پنجره واحد مجوزها ' شهرداری کلانشهر ها در اهواز برگزار شد.

 

    به گزارش اداره ارتباطات سازمان فاوا  شهرداری اهواز؛ بنا بر بیانات و تاکیدات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در دیدار با کارآفرینان در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ با ایشان و سپس مصوبات هیئت دولت و ابلاغیه دولت سیزدهم مبنی بر اجرای پروژه 'پنجره مجوز واحدها ' در همین راستا و عمل به فرامین مقام معظم رهبری و به استناد تفاهم نامه استانداری خوزستان با شهرداری کلانشهر اهواز مبنی بر ایجاد ' پنجره واحد مجوزها ' در شهرداری‌های استان خوزستان مقدمات این پروژه توسط سازمان فن آوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اهواز از سال گذشته آغاز و در ماه های آتی به صورت پایلوت در شهرداری منطقه دو شهرداری اهواز اجرا و پیاده سازی می گردد.


لازم به ذکر است دوره آموزشی این سامانه برای کلیه راهبران سیستم در شهرداری اهواز در محل سالن آموزش سازمان فاوا شهرداری اهواز برگزار گردید. 
به صورت اهم از امکانات این سامانه 'پنجره واحد مجوزها ' می توان به موارد ذیل اشاره نمود: در جهت تسهیل ارائه خدمات به شهروندان ضمن شفاف سازی، خدمات شهروندان را به صورت الکترونیک ارائه خواهد کرد به گونه ای که شهروندان بدون حضور در شهرداری کل و مناطق قادر به ارائه خدمات به بهترین نحو باشند و در آینده ای نه چندان دور با اقدامات بسیار خوب صورت گرفته و مقدمات ارتباط با دیگر دستگاه ها شاهد کاهش حضور شهروندان در دیگر دستگاه ها نیز خواهیم بود.
 یکی دیگر از ویژگی های بارز این سامانه بهره گیری از زیرساخت اطلاعات مکانی شهری اهواز میباشد که با وجود داده های غنی،فرآیند محاسبات را دقیق تر و شفاف تر و بصورت الکترونیکی خواهد نمود. این سامانه با ارتباط از طریق سرویس های استاندارد(OGC) لایه های اطلاعات مکانی متنوع را فراخوانی نموده و در روند پاسخگویی به مراجعات و استعلامات به کار می گیرد. روند اجرایی سامانه به گونه ای طرح ریزی شده است که امکان اخذ لایه های اطلاعاتی در قالب وب سرویس های استاندارد از سایر ارگان های خدمات رسان شهری فراهم باشد و در تکمیل سامانه استعلامات بین دستگاه ها به صورت الکترونیکی صورت خواهد پذیرف

حق انتشار محفوظ است ©