شماره: 305568
1401/03/24
معاون خدمات شهری مطرح کرد: ضرورت ارتقا جایگاه آتش نشانان در بین مردم
معاون خدمات شهری مطرح کرد: ضرورت ارتقا جایگاه آتش نشانان در بین مردم

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز در بازدید از سازمان آتش نشانی گفت: جایگاه آتش نشانان در بین مردم نیازمند ارتقا است.

 

   به گزارش سایت شهرداری اهواز علی اصغر اسداللهی صبح امروز ۲۴ خرداد در بازدید از سازمان آتش نشانی و همزمان حضور در کلاس آموزشی آتشنشانان، ضمن تقدیر از زحمات آنها اظهار کرد: همه شما با تمام وجود برای خدمت به مردم به میدان می آیید و مردم با حضور شما احساس امنیت می کنند که نشان از اخلاص، ایثار و اهمیت کارتان است.

 

وی افزود: شما آتشنشانان توانستید با ایثارگری روزهایی برای مردم رقم زدید که این نمادی از ایثار است و نمونه بارز آن حضور پررنگ آتش نشانی کلانشهر اهواز در حادثه متروپل آبادان در چندر روز اخیر بود که جای قدردانی دارد.

 

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به آموزش مستمر نیروهای عملیاتی، تاکید کرد: اهمیت آموزش با هدف ارتقا سطح آگاهی مردم در زمان وقوع حادثه و بلایای طبیعی و غیرطبیعی است که می تواند کمک بسزایی نیز به آتش نشانان و نیروهای امدادی نماید.

 

 وی ادامه داد: آموزش جزو الزامات و ضروریات به روز بودن آتشنشانان است، آتش نشانی کلانشهر اهواز در حادثه های مختلف نشان داد که تجربیات خوبی دارد و با قدرت پای کار است.

 

اسداللهی تصریح کرد: امید است که با ایمن سازی ساختمانها و آگاهی و آموزش های لازم همواره شهری ایمن و کم حادثه ای داشته باشیم و در صورت بروز هر گونه حادثه ای با حضور پر رنگ آتشنشانان عواقب حوادث را کم کنیم و شهروندان با امنیت بیشتری زندگی کنند.

 

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: سرمایه شهر اهواز در بخش حوادث آتشنشانان هستند و در این خصوص باید به خود ببالنند چرا که مایه سربلندی شهر نیز هستند.

 

همچنین در این بازدید ابراهیم قنبری مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز ضمن تقدیر از زحمات آتشنشانان، اظهار کرد: آنها در همه ادوار نشان دادند که همراه و کنار مردم در زمان وقوع هرگونه بحران هستند و از جان و مال خود می گذرند تا حافظ جان و مال دیگران باشند.

 

 وی با اشاره به حادثه متروپل افزود: در زمان وقوع حادثه متروپل چه آن دسته از نیروهایی که در شهر اهواز مانند و نسبت به پایداری شهر تلاش کردند و آنهایی که ۱۳ شبانه روز در شرایط سخت تلاش کردند را فراموش نمی کنیم و جای قدردانی دارد.

 

گفتنی است، همزمان با برگزاری کلاس آموزشی ویژه نیروهای عملیاتی که با حضور استاد روح الله محمدی برگزار شده بود، مدیرعامل سازمان آتنشنشانی در حضور معاون خدمات شهری از دو آتشنشنان برتر با اهدای جوایز تقدیر و تشکر به عمل آورد.

حق انتشار محفوظ است ©