اخبار
 انتشار: 08 اردیبهشت 1392
   مشاهده: 883

  در دومين جلسه شوراي مديران معاونت شهرسازي و معماري مطرح شد:بررسي اهداف و برنامه هاي سال 92 و موانع در پيش رو

 دومين جلسه شوراي مديران معاونت شهرسازي و معماري شهرداري اهواز با هدف طرح و بررسي اهداف و برنامه هاي كوتاه مدت و بلند مدت اين معاونت در روز چهارشنبه 28 فروردين در دفتر معاون شهرسازي و معماري برپا شد . 

        به گزارش سايت معاونت شهرسازي و معماري ، در اين جلسه كه با حضور زيلابي معاون شهرسازي و معماري ،اچرش مدير طرحهاي راهبردي و كالبدي ،مرغائي زاده مدير نظارت بر ضوابط –مقررات و امور مناطق ، بيداري مدير طراحي شهري و معماري ،قوي پنجه مدير نقشه برداري وGisو نيز فاطمه موسي زاده مسئول روابط عمومي اين معاونت برگزارشد ،اهداف و برنامه هاي كوتاه مدت و بلند مدت معاونت شهرسازي و معماري شهرداري اهواز مطرح و موانع و چالش هاي موجود بر سر راه رسيدن به آنها نيز مورد نقد و بررسي قرارگرفت .

زيلابي در اين جلسه ضمن تاكيد بر جدي گرفته شدن اين جلسات از سوي مديران و معاونين مربوطه خواستار تكريم هر چه بيشتر ارباب رجوع از سوي مديران و كارشناسان حوزه معاونت شده و تاكيد كرد: پيش از هرچيز از شما تقاضاي اكرام و احترام و تسريع در امر پاسخگويي صحيح و اصولي  به ارباب رجوع را دارم چراكه اين مهم علاوه بر وظيفه كاري و انساني جزو اعتقادات ديني و مذهبي ماست و اين تكليفي است كه انتظار مي رود با تمام وجود از سوي همه ما مديران و كارشناسان رعايت گردد.

در ادامه بيداري مدير طراحي شهري و معماري ضمن اعلام رئوس برنامه هاي در پيش روي خود گفت : از برجسته ترين برنامه هاي كوتاه مدت اين مديريت  انجام پروژه هاي مطالعاتي 153 هكتاري ،كوي رمضان و سايت تالارها است .

وي در ادامه ضمن با اشاره به برنامه ريزي اين مديريت جهت بررسي 15 محله در سطح شهر بمنظور ارزيابي نماسازي ساختمان ها و معابر گفت : در حال حاضر كارشناسان اين مديريت  مشغول بررسي 15 محله در اهواز نظير كوروش ،زيتون ،كيان آباد ،پاداشهر و ... و ثبت و ضبط نما سازي وضعيت موجود هستند تا ضمن دستيابي به تصويري روشن و اصولي از وضعيت موجود بتوانيم در راستاي تنظيم  ضوابط نماسازي ساختمان  گام هاي موثري برداريم .

وي در ادامه ضمن تاكيد بر ضرورت ارتباط تنگاتنگ ميان شهرداري و مشاوران طرحهاي جامع و تفصيلي اظهار كرد :متاسفانه در حال حاضر بدليل نبود ارتباط نزديك و مستمر با مشاوران طرحهاي جامع و تفصيلي به نظر مي رسد در تهيه اين طرحها آنگونه كه شايسته است به نياز شهرداري اهواز  پرداخته نمي شود و اين بدليل نبود ارتباط بهينه ما با مشاوران است .

بيداري در ادامه پيشنهاد داد : از اين رو مي طلبد تا با تشكيل جلسات مدون و مستمر بصورت دو بار در ماه  با حضور معاون شهرسازي و معماري و ساير مديران اين معاونت به  همراه مديران مناطق و مشاوران طرحهاي جامع و تفصيلي هرچه بيشتر در جهت هرچه عيني تر كردن اين طرحها گام برداريم .بي شك پيگيري اين طرح ها بويژه  در بافت فرسوده موجب تحول درآمدي در شهرداري و ساختاري در شهر خواهد شد .

وي در پايان ضمن بررسي اجمالي وضعيت مشاركت معاونين شهرسازي مناطق در امر تصميم سازي از مهندس زيلابي خواست تا ضمن بكارگيري مكانيزم هايي بر مشاركت هرچه بيشتر معاونين مناطق در اين خصوص بپردارد .

مهندس اچرش مدير طرح هاي راهبردي و كالبدي نيز ضمن تائيد سخنان مهندس بيداري  از پيگيري تصويب طرح جامع شهر اهواز از مهندسي مشاور عرصه خبر داده و تاكيد كرد :اين مديريت در حال حاضر پيگير بكارگيري ماورين ذي صلاح جهت بازنگري طرح تفصيلي شهر اهواز مي باشد .

وي خاطر نشان كرد : از ديگر موارد در حال پيگيري اين مديريت؛ پيگيري طرح بافت فرسوده بويژه در هسته مركزي شهر ، پيگيري پهنه بندي طرح جامع حريم شهر اهواز ، شركت در جلسات كارگروه استان جهت تصويب طرحهاي ارسالي در حريم شهر و شركت در جلسات كميته فني استان جهت تصويب طرحهاي ارسالي در محدوه شهر مي باشد .

اچرش در پايان به امكان سنجي نقاط قوت شهر جهت تغيير كاربري بمنظور رونق اقتصادي ،اجتماعي ،فرهنگي و آموزشي  سخن رانده و بر پاسخگوي به مشكلات مربوط به مناطق در خصوص ابهامات موجود در طرحهاي مصوب از سوي اين مديريت تاكيد كرد .

گفتني است :  از ديگر موارد در حال پيگيري مديريت طرهاي راهبردي و كالبدي معاونت شهرسازي و معماري شهرداري اهوازپيگيري طرح حريم رودخانه بمنظور تصويب و ابلاغ به مناطق مي باشد .

 لازم به ذكر است مهندس مرغائي زاده مدير نظارت بر ضوابط ،مقررات و امور مناطق اين معاونت نيز ضمن بررسي فرصت ها و چالش هاي موجود بر سر راه رسيدن به اهداف معاونت شهرسازي و معماري به بيان پاره اي از برنامه هاي در پيش روي خود پرداخته و اظهار داشت : تدوين لوايح مالي جديد با تشكيل كميته هاي كارشناسي وبا حضور كارشناسان خبره شهرداري ،آموزش پرسنل شهرداري و ارتقاء سطح دانش شهرسازي آنان بويژه برقراري كلاسهاي آموزشي نقشه خواني ،مقررات ملي ،ضوابط شهرسازي و ماده 100 و نيز بررسي ضوابط و مقررات جاري و شناسايي ضوابط    ناكارآمد  از اولويت هاي اين مديريت در سال 92 مي باشد .

 

وي همچنين اذعان داشت :تشكيل كميته كارشناسي نظارت برعملكرد مناطق و بازديد دوره اي از آنها ونظارت بر سيستم جامع شهرسازي مناطق از ديگر مواردي است كه در سال جاري بايد به آن پرداخته شود .

مرغايي زاده در پايان خواستار تشكيل جلسات ماهانه با معاونين شهرسازي و مسئولين شهرسازي و ساختماني مناطق با حضور مهندس زيلابي شد.

در ادامه قوي پنجه مدير نقشه برداري و Gis  نيز ضمن بررسي مشكلات و موانع موجود در تشكيل واحد هاي تابعه اين مديريت در سطح مناطق از كمبود نيروي متخصص در زمينه نقشه برداري سخن گفته و خواهان تامين نيروي انساني مجرب و متخصص در اين مديريت شد .

در پايان اين جلسه كه بيش از 5 ساعت به طول انجاميد مقرر شد موسي زاده مسئول روابط عمومي معاونت شهرسازي و معماري و قوي پنجه مدير نقشه كشي و Gis   طي جلساتي با مهندس زيلابي به بررسي برنامه هاي خود در طول سال 92 بپردازند.

 

 

نویسنده خبر: مریم لشکری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها