اخبار
 انتشار: 15 مرداد 1391
   مشاهده: 1244

  مطالعات بدنه‌سازي و ساماندهي سيما ، منظر و مبلمان شهري خيابان طالقاني انجام شد

 

 
مطالعات بدنه‌سازي و ساماندهي سيما ، منظر و مبلمان شهري خيابان شهيد طالقاني ( حدفاصل ميدان شهدا تا خيابان شريعتي ) توسط سازمان نوسازي و بهسازي شهرداري اهواز ونظارت معاونت شهرسازي ومعماري  شهرداري اهواز انجام شد.
به گزارش سايت شهرسازي و معماري خيابان طالقاني اهواز واقع در هسته مركزي شهر  در وضع موجود داراي طولي حدود 715 و عرض 26 متر با كاربري غالب تجاري خدماتي اداري مي‌باشد كه اين خیابان سالها به عنوان مهمترین خیابان تفرجگاهی شهر اهواز، صحنه حضور شهروندان بوده است. پل سفید که نماد شهر و معروف­ترین پل رودخانه کارون است در یک سمت خیابان بر حضورپذیری و دعوت کنندگی این خیابان می­افزاید. سابقه تاریخی این خیابان در ذهن شهروندان و پتانسیل­های آن لزوم تقویت موقعیت خیابان برای حضور پیاده و افزایش سرزندگی آن را ایجاب می­کند. افزایش عرض پیاده­رو در کنار شکل­گیری عرصه­های شهری گامی در جهت رسیدن به این اهداف است.
تاكيد مي شود: پروژه مذكور شامل طرح ساماندهي بدنه‌ها و سيما و منظر شهري ، طرح سايبانهاي محدوده طرح ، طرحها و ضوابط مناسب‌سازي معابر شهري و پياده‌روها ، ضوابط و مقررات كلي احداث بنا و الگوهاي سيماي شهري ، ضوابط چيدمان مبلمان شهري و تابلوها و بيلبوردهاي تبليغاتي و ... مي‌باشد .
نویسنده خبر: مریم لشکری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها