اخبار
 انتشار: 21 مرداد 1391
   مشاهده: 1116

  گزارش خبری "لوله گذاری آب خام در بلوار ساحلی "

 

      عملیات لوله گذاری آب خام در بلوار ساحلی حد فاصل خیابان رضوی تا انتهای دیوار بیمارستان امام خمینی (ره) انجام شد.

روابط عمومی شهرداری منطقه یک گزارش داد: در راستای حفظ طراوات و شادابی درختان در این مسیر عملیات لوله گذاری جهت آبیاری فضای سبز به همت کارگران زحمتکش معاونت خدمات شهری منطقه  انجام شد.

معاون خدمات شهری منطقه  گفت: طراحي شبكه مستقل آبرساني به فضاي سبز با استفاده از آب خام، جداسازي شبكه آب فضاي سبز از شبكه آب شرب، بهينه سازي سيستم آبرساني و آبياري فضاي سبز با استفاده از اجراي سيستم آبياري تحت فشار و كاهش هزينه هاي آبياري فضاي سبز از جمله اهداف اين طرح است .

 

 

وی همچنین از انجام  عملیات ترمیم سیستم آبیاری و لوله کشی آب ،مقابل فروشگاه رفاه توسط کارگران خدمات شهری منطقه یک خبردادو افزود:

عملیات ترمیم سیستم آبیاری و لوله کشی آب خام مقابل فروشگاه رفاه توسط معاونت خدمات شهری منطقه یک با تعویض لوله های فلزی فرسوده و جایگزینی آن بوسیله لوله های پلی اتیلنی به پایان رسیده و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

 

معاون خدمات شهری منطقه در این خصوص گفت : عملیات تعویض و ترمیم سیستم آبیاری و لوله کشی آب خام به طول 100 متر در بلوار شهید فهمیده و توسط عوامل خدمات شهری منطقه با هدف آبیاری فضای سبز محل و جلوگیری از تجمع آبهای سطحی انجام شده است.

 و ی تصریح کرد: لوله گذاری آب خام و آبیاری فضای سبز در پارک ساحلی مقابل سازمان پارکها توسط معاونت خدمات شهری منطقه یک در راستای حفظ طراوات و شادابی درختان در این مسیر با بیش از 1000 متر حفاری جهت لوله گذاری آب خام و آبیاری فضای سبز در پارک ساحلی روبروی سازمان پارکها به مساحت 6 هکتار انجام شده که در این عملیات جهت جلوگیری از فرسودگی و پوسیدگی لوله از لوله های پلی اتیلنی استفاده شده است.

بي ترديد آب همواره بعنوان يكي از عناصر اصلي هستي بخش و زنده نگهدارنده موجودات مطرح بوده و خواهد بود .

 از طرفي فضاي سبز بعنوان يكي از مؤثرترين پديده‌هاي محيط زيست، پيوسته و در همه ادوار و با هر فرهنگ و آئيني مورد تأييد و تأكيد بوده است.

چگونه مصرف كردن آب و به عبارت ديگر مصرف بهينه آب و يا مديريت بهره برداري از آب از نقطه نظر كمي و كيفي ، با تأكيد بر آبياري فضاي سبز با استفاده از آب خام به لحاظ‌  حفظ منابع طبیعی و کاهش هزینه ها حائز اهميت بسياری است.


نویسنده خبر: آرزو داغری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها