اخبار
 انتشار: 06 اسفند 1396
   مشاهده: 1027

  تصویب بودجه 1397 شهرداری اهواز 

   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اهواز از تصویب بودجه 1397 شهرداری اهواز به مبلغ 16 هزار و 450 میلیارد ریال توسط شورای شهر خبر داد.
به گزارش سایت شهرداری اهواز؛ ابراهیم نوشادی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اهواز با اعلام این خبر در خصوص فرآیند تدوین و تصویب این بودجه اظهار داشت: از ابتدای شهریور سال جاری با برگزاری جلسات متعدد کارشناسی در کلیه سطوح سازمانی با حضور مدیران و کارشناسان شهرداری و سازمانهای وابسته این پروسه آغاز شد و در نهایت در مورخ 27 دی ماه به شورای شهر ارائه شد.
وی افزود: بودجه ی پیشنهادی سال 97 در کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت پس از برگزاری 13 جلسه کارشناسی بین اعضای کمیسیون و معاونین و مدیران شهرداری و بحث های کارشناسی، بودجه ی سال 97 در تاریخ 30 بهمن ماه به مبلغ 16 هزار و 450 میلیارد ریال تصویب شورای اسلامی شهر رسید.
نوشادی، با اشاره به برخی از جزییات بودجه سال 97 اذعان کرد: 29درصد بودجه شامل هزینه های جاری و 71درصد آن نیز به اعتبارات عمرانی جهت تکمیل و احداث بیش از دو هزار پروژه عمرانی اختصاص دارد. ضمن آنکه بودجه 97 نسبت به سال قبل 10درصد افزایش داشته است.
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اهواز با اشاره به مهمترین سیاستهای بودجه اظهار داشت: تاکید بر طرح ها و پروژه های نیمه تمام، بهره مندی ، بهسازی و ارتقاء ظرفیت های موجود، اجرای عدالت توزیعی در تخصیص امکانات و تجهیزات در سطح شهر و تلاش در جهت تمرکز زدایی امکانات در نقاط خاص، افزایش ضریب نفوذ خدمات شهری و تامین خدمات مناطق شهری (که قبلا در قراردادهای خدمات شهری لحاظ نشده بود)، توجه ویژه به توسعه و تکمیل زیرساخت های شهری بالاخص حوزه فرهنگی، نگاه ویژه به اجرای پروژه های بزرگ شهری مانند تقاطع ها و شهربازی وغیره، افزایش دسترسی آسان شهروندان به خدمات مانند بازارچه ها و پارک های محلی و بخشی از رعایت اسناد بالا دستی (برنامه توسعه شهر) بخشی از اولویت های این بودجه است.
ابراهیم نوشادی، با بیان اینکه توسعه زیرساخت های حمل و نقل و عبور و مرور، بیشترین اعتبار عمرانی را به خود اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: ايجاد اماكن و فضاهاي ورزشي، تفريحي و توريستي، هدايت و دفع آبهاي سطحي  داخل شهري،  برنامه ريزي توسعه شهري، ايجاد تاسيسات حفاظتي شهرها و ... از دیگر سر فصل های برنامه عمران و توسعه ی شهر در بودجه سال 97 شهرداری اهواز خواهند بود.

 

نویسنده خبر: معاونت برنامه ریزی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها