اخبار
 انتشار: 28 فروردین 1397
   مشاهده: 662

  جلسه مشترک شهردار اهواز و موسس مدرسه سرمایه گذاری و مشارکت در ایران برگزار شد

  جلسه مشترک شهردار اهواز و موسس مدرسه سرمایه گذاری و مشارکت در ایران برگزار شد.

 توسعه و پیشرفت شهر اهواز و ایجاد منابع درآمدی پایدار از طریق سرمایه گذاری و مشارکت مردمی با استفاده از تجربیات اساتید متخصص در امر سرمایه گذاری ، برنامه ریزی مدون و ایجاد ساختار مناسب امکان پذیراست و لازم است بسته های مشارکتی و فرصت های سرمایه گذاری در تمام سازمان ها و مدیریت های شهرداری شناسایی شود.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی  در این جلسه که با حضور کتانباف شهردار اهواز ، استاد ندیم پدر سرمایه گذاری ایران وهیات همراه و صفی خانی رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی  در این سازمان  تشکیل شد ، گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص تهیه بسته های مشارکتی تعدادی  از پروژه های سرمایه گذاری شامل : پارکینگ طبقاتی رفاه ، پارکینگ طبقاتی طالقانی ، احداث ساختمان تجاری – اداری نهج البلاغه ، احداث پارک ایرانیان ، نوسازی پارک حجاب ، احداث مجتمع ایستگاهی مترو (خیابان سلمان فارسی شرقی) ، احداث بازار آبزیان ، احداث پل های عابرپیاده مکانیزه ، ایستگاه های اتوبوس مکانیزه ارائه شد.

شهردار اهواز با برشمردن برخی از فرصت های پروژه های فوق در این جلسه گفت: پارک حجاب از پارک های قدیمی اهواز است که ضرورت دارد با یک بسته مشارکتی مناسب شامل طرح ها و ایده های کاربردی زمینه احیا و نوسازی این پارک فراهم شود. وجود ایستگاه مترو نیز از جذابیت های این پارک است. در این رابطه مذاکرات با شهرداران ارومیه و تبریز انجام شده که با توجه به وجود مسجد آذربایجانی ها ( که از قدمت بالایی برخوردار است) شرایط فعالیت سرمایه گذاران شهرهای مذکور جهت نوسازی این پارک فراهم می باشد.

وی افزود: همچنین ضرورت دارد مطالعات پارک ایرانیان (مینیاتور) در محل پارک شهروند در اسرع وقت انجام و تکمیل شود.

کتانباف در ادامه بیان کرد: ساخت مجتمع های ایستگاهی مترو میدان فرودگاه و خیابان سلمان فارسی شرقی از فرصت های سرمایه گذاری مطلوب جهت سرمایه گذاران است و  با توجه به جا نمایی آنها ضرورت دارد فراخوان ساخت با لحاظ نمودن ضوابط و مقررات سازمان قطار شهری و معاونت شهرسازی انجام شود .

در این رابطه منتخب شورای اسلامی شهر پنجم اهواز به ضرورت احداث پارکینگ های طبقاتی و سرویس بهداشتی در شهر اشاره کرد و گفت: پروژه احداث پارکینگ طبقاتی جنب فروشگاه رفاه می تواند نیاز و کمبود بخشی از فضای پارک را تامین کند. بنابراین لازم است در اسرع وقت فراخوان آن انجام پذیرد.

وی افزود: احداث سرویس های بهداشتی از نیازهای شهر است که شهرداری اهواز آمادگی دارد با مشارکت بخش خصوصی این امر را به انجام رسانده و با استفاده از فضای تبلیغات در بالای این مکان ها و یا فروش گل و گیاه در اطراف آنها بازگشت سرمایه و سودآوری سرمایه گذار را فراهم سازد.

این مقام مسئول با اشاره به ضرورت ساخت مرکز همایش های بین المللی در کلانشهر اهواز گفت: وجود صنایع مختلف، ارتباطات و مراودات متعدد در زمینه های مختلف تجاری، صنعتی، اقتصادی، فرهنگی و.... در سطح داخل و بین الملل در شهر اهواز ، ضمن آنکه لزوم وجود این مرکز را یادآوری می کند، برگشت سرمایه و سودآوری را برای بخش خصوصی متضمن می شود.

در ادامه شهردار اهواز با بیان اینکه در سازمان های مختلف شهرداری پتانسیل های خوبی جهت جذب مشارکت بخش خصوصی وجود دارد گفت: علیرغم تصور عمومی که سازمان های  اتوبوسرانی و تاکسیرانی سازمان های درآمد زا نیستند ولی با  ایجاد بستر مناسب می توان این سازمان ها را به درآمد زایی رساند. استفاده از رادیو شهر در اتوبوس ها جهت تبلیغ صنوف مختلف یا واگذاری پایانه های حمل و نقل عمومی به بخش خصوصی می تواند فرصت های سرمایه گذاری مناسب جهت ایجاد منابع درآمد پایدار در این حوزه باشد. 

در این دیدار داوود ندیم از نخبگان سرمایه گذاری در کشور با اشاره به اقدامات لازم جهت آماده کردن بسترهای لازم در زمینهی سرمایه گذاری گفت: در یک بازه زمانی دوماهه ضرورت دارد اتاق فکر اقتصادی در سازمان های شهرداری متشکل از اساتید و کارشناسان جهت استفاده بهینه از مجوز ها، دستورالعملها سازمانها در راستای جذب سرمایه گذار و ایجاد منابع درآمدی پایدار،  تشکیل بانک فرصت های سرمایه گذاری و فعالین و سرمایه گذاری در هر سازمان تشکیل شود. ضمن آنکه لازم است همه ی سازمان ها برنامه اقتصادی خود را برای دوسال آینده ترسیم کنند. 

وی عنوان کرد: سازمان شهرداری ها برای پروژه های سرمایه گذاری مبلغ 40 میلیارد ریال با سود 4% اختصاص می دهد که از این فرصت می توان جهت حمایت سرمایه گذاران استفاده کرد.

 صفی خانی مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی نیز در ادامه افزود: ضرورت دارد دریک بازه زمانی مشخص اطلاعات لازم جهت برگزاری فراخوان پروژه های مذکور توسط سازمان ها، مدیریت ها و معاونت های شهرداری تهیه و ارائه شود.

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی در پایان ضمن قدردانی از حضور شهردار اهواز اعلام کرد: با استفاده از تجارب اساتید امر سرمایه گذاری و ایجاد ساختار مناسب زمینه ارتقا حوزه سرمایه گذاری فراهم خواهد شد.

نویسنده خبر: امین عنایتی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها