اخبار
 انتشار: 30 فروردین 1397
   مشاهده: 709

  بررسی فرصت های سرمایه گذاری در سازمان پسماند با حضور داوود ندیم پدر سرمایه گذاری ایران

   جلسه بررسی فرصت های سرمایه گذاری جهت جذب سرمایه گذار و ایجاد منابع درآمدی پایدار در سازمان پسماند با حضور داوود ندیم پدر سرمایه گذاری ایران و هیات کارشناسی همراه در سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی برگزار شد.

به گزارش اداره ارتباطات  سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی در این نشست که با  حضور دکتر ندیم ،  دکتر مهدی علیلو ،  مهندس علی کرباسی و مهندس ابراهیمی     قائم مقام سازمان پسماند و کارشناسان آن سازمان  برگزار شد، صفی خانی با اعلام این خبر گفت: سرمایه گذاری در حوزه پسماند و ایجاد صنایع تبدیلی، درآمد پایدار مناسبی را فراهم می کند.

ابراهیمی قائم مقام  سازمان سرمایه گذاری با اشاره به ظرفیت های سازمان پسماند در موضوع بازیافت و تفکیک زباله افزود: در حال حاضر زمینی به وسعت 115 هکتار جهت بازیافت و تفکیک زباله در اختیار شهرداری است که باید جهت ایجاد صنایع تبدیلی و درآمد زایی پایدار، جاده های دسترسی و سوله های مورد نیاز توسط سرمایه گذار احداث شود.

وی ادامه داد: همچنین این سازمان در نظر دارد از طریق سرمایه گذاری دو خط پردازشی جهت ایجاد صنایع تبدیلی (تولید کمپوست) ایجاد کند که تولید این محصول باعث ایجاد درآمد پایدار می شود و در این رابطه ضرورت دارد تفکیک زباله از مبداء انجام پذیرفته و آموزشهای لازم جهت شهروندان ( اثرات عدم تفکیک زباله ) در راستای اجرای مطلوب این طرح بسیار تاثیر گذار می باشد .

ابراهیمی به افق پیش روی سازمان پسماند اشاره کرد و گفت: اتاق فکر در سازمان پسماند جهت تهیه بانک اطلاعاتی و فرصت های سرمایه گذاری و فعالین در این حوزه و         بسته های سرمایه گذاری در این سازمان فعال شده است.

در این دیدار داوود ندیم از اساتید برجسته علوم سرمایه گذاری کشور با اشاره به اقدامات لازم جهت آماده کردن بسترهای لازم در زمینه ی سرمایه گذاری گفت: در یک بازه زمانی دوماهه ضرورت دارد اتاق فکر اقتصادی در سازمان های شهرداری متشکل از اساتید و کارشناسان جهت استفاده بهینه از مجوز ها، دستورالعملهای سازمانها در راستای جذب سرمایه گذار و ایجاد منابع درآمدی پایدار ،  تشکیل بانک فرصت های سرمایه گذاری و فعالین و سرمایه گذاری در هر سازمان تشکیل شود. ضمن آنکه لازم است همه ی سازمان ها برنامه اقتصادی خود را برای دوسال آینده ترسیم کنند. 

ندیم افزود: با اشاره به تجارب سایر کلان شهر ها اعلام کرد که استفاده از ظرفیت های موجود در حوزه بین الملل، بهره گیری از شرکت های مجری تفکیک زباله در منازل، صنوف و بیمارستان ها و اطلاع دقیق از قوانین مصوب نیز به منظور ایجاد درآمد پایدار و حفظ و ارتقای بهداشت محیط می تواند در توانمندی سازمان تاثیر مطلوبی داشته باشد .

صفی خانی افزود : این امکان فراهم است که با همکاری سازمان پسماند فراخوان فرصت های سرمایه گذاری انجام پذیرد .

نویسنده خبر: امین عنایتی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها