اخبار
 انتشار: 23 اردیبهشت 1397
   مشاهده: 236

  نشست مشترک رییس کمیسیون خدمان شهری با عالیپور معاون خدمات شهری

    به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری در آخرین روز از هفته ای که گذشت رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر اهواز با حضور در دفتر معاونت خدمات شهری با معاون خدمات شهری، معاونین خدمات و مسئولین فضای سبز مناطق 8گانه نشست مشترکی برگزار کرد.

علیرضا عالیپور در ابتدای این نشست با بیان این مطلب که رویکرد مدیریت شهری در اداره شهرها خصوصا در شهرداری ها به نسبت تفاوت دیدگاهی که دارند با یکدیگر متفاوت است گفت: با این وجود از نگاه ما که در شهرداری هستیم خدمت واقعی یعنی حفظ شهر. به این معنی که شهر را به نحو مطلوب با همه آنچه که هست و دارد اعم از خیابانهای تمیز و خط کشی های مرتب، نمای مطلوب تابلوهای شهری، فضای سبز و مبلمان شهری و سایر مواردی از این دست نگهداری کنیم.

وی در همین رابطه ادامه داد: در برخی ادوار گذشته حفظ شهر به نوعی قربانی ساخت ساخت و ساز و احداث پروژه هایی شده است که چندان ضرورتی برای احداثشان احساس نمی شد و این در حالی است که ظرف 7 ماه گذشته عملکرد ما در جهت احیا و نگهداشت شهر به گونه ای بوده است که 10هزار پرچم و میله پرچم بازسازی و ترمیم شد و بالغ بر 150 هکتار پارک را توانستیم از لحاظ روشنایی تکمیل کنیم و بسیاری از سرویسهای بهداشتی که غیر قابل استفاده و تعطیل بودند را مجددا راه اندازی کردیم.

این مقام مسئول همچنین به اقدامات ویژه ای که طی 7 ماهه گذشته در بخش فضای سبز انجام شده است اشاره کرد و افزود: در این بخش نیز اقدامات مثبتی از جمله احیا و     راه اندازی مجدد بسیاری از آبنماهایی که بلا استفاده و بدون نگهداری رها شده بود مجددا در دستور کار قرار گرفت و در کنار راه اندازی آبنماها هم اکنون در بسیاری از نقاط فضای سبز شاهد گلها و در ختچه های زینتی هستیم که کاشته شده است.

عالیپور ساماندهی و جمع آوری چندین میلیون متر مکعب نخاله ساختمانی از زمینهای خالی شهر را یکی دیگر از مهمترین اقدامات صورت گرفته در چند وقت اخیر به شمار آورد و تصریح کرد: در حال حاضر در کمترین نقطه ای از شهر شاهد انباشت نخاله ساختمانی هستیم مگر در مواردی که با نظر منطقه مورد استفاده قرار گیرد.

معاون خدمات شهری در پایان از اقدامات گسترده ای در قالب طرح نظافت و پاکسازی عمومی در سطح شهر و  توجه ویژه به مناطق حاشیه بعنوان یکی از اقدامات مهم  شهرداری در 7 ماهه اخیر یاد کرد و گفت: در این مدت خدمات ویژه ای به تمامی محلات خصوصا مناطق حاشیه در قالب طرحهای نظافت و پاکسازی ارائه شده که بصورت هفتگی  تا کنون حدودا در 20 هفته به انجام رسیده است.

.

 

 

نویسنده خبر: و. کریمی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها