اخبار
 انتشار: 21 خرداد 1397
   مشاهده: 431

  جلسه مشترک معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی با معاونت فرهنگی سپاه حضرت ولی عصر (عج)

   روز گذشته جلسه ای به میزبانی رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی با معاونت فرهنگی سپاه حضرت ولی عصر (عج) و با حضور رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر برگزار شد. 

 

در ابتدای جلسه، حجه الاسلام والمسلمین میرعلایی (معاونت فرهنگی سپاه حضرت ولی عصر (عج)) با تقدیر و تشکر از معاون  شهردار جهت برگزاری جلسه مشترک گفت: در مسیری که معاونت فرهنگی در پیش گرفته علاقمند به همکاری و کمک هستیم.

وی با ضروری دانستن هم افزایی میان شهرداری و بسیج گفت: خواستار آن هستیم که به عنوان یک بدنه ی فرهنگی قوی و مرتبط با مردم، در امر فرهنگ سازی حضور بهتر و بیشتری داشته باشیم.

ایشان در پایان ضمن تشکر و قدردانی از معاونت فرهنگی در راه اندازی مواکب کریم اهل بیت (علیهم السلام) با مشارکت بسیج، آن را در ردیف کارهای جهادی دانست.

 

در ادامه احمد سراج معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری با اشاره به برنامه های اجراشده توسط معاونت فرهنگی در طول ماه مبارک رمضان گفت: این معاونت در طول ماه مبارک رمضان فعالیت های فرهنگی بسیاری را انجام داده است که از آن جمله می توان به برگزاری محافل انس با قرآن کریم در سراسر مساجد اهواز و افزایش این جلسات به 19 محفل. برپایی مواکب کریم اهل بیت (علیهم السلام) برای اولین بار و با مشارکت بسیج، برگزاری مسابقات فوتسال جام رمضان با 36 تیم از سایر محلات اهواز، افزایش رشته های ورزشی مسابقات جام رمضان به چندین رشته اشاره کرد.

هم چنین سازمان درنظر دارد با ساخت کلیپ از فعالیت های خود ضمن اطلاع رسانی، گزارشی از برپایی مواکب و افطاری های ساده را به دفتر مقام معظم رهبری انعکاس دهد.

معاون شهردار سپس به برنامه های پیش رو اشاره کرد و گفت: مناسبت عید سعید فطر و اهمیت آن نزد مردم سازمان را به یک برنامه ریزی ویژه هدایت کرده است. این دقیقا همان نقطه ای است که بایستی از ظرفیت های بالای فرهنگی بسیج استفاده شود. این نقطه همان علاقمندی به انجام کارهای فرهنگی و خدمت به مردم است.

سراج با استقبال از طرح معاونت فرهنگی سپاه حضرت ولی عصر (عج) در افزایش همکاری ها تصریح کرد: همکاری های میان سازمان و بسیج می تواند در زمینه های اجتماعی بیشتر شود. افزایش همکاریها قطعا دستاوردها و برکات فرهنگی بسیاری را در پی خواهد داشت.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی افزود: برگزاری اختتامیه جام فوتسال ماه مبارک رمضان، اختتامیه محافل انس با قرآن کریم، تقدیر و تشکر از فعالان عرصه ی قرآنی، نورافشانی آسمان اهواز در شب عید سعید فطر و برگزاری جشن های شاد و مفرح، فضاسازی شهری مرتبط با عید فطر، همکاری با ستاد اقامه نماز جهت برگزاری با شکوه نماز عید را از جمله برنامه های فرهنگی پیشروی سازمان است.

وی با اشاره به طرح برگزاری جشن های عید سعید فطر در سراسر پارک های اهواز گفت: به دلیل تقارن برگزاری جشن با بازی های جام جهانی تمهیدات لازم اندیشیده شده است. از جمله معاونت درنظر دارد با نصب تلویزیون های شهری در پارکها، مردم را به تماشای مسابقات دعوت کرده و در خلال بازی ها، جشن را برگزار کند.

میهمان دیگر این نشست حجه الاسلام و المسلمین موسی پور، عضو شورا و رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بود.

وی با تشکر و سپاسگزاری بابت تشکیل جلسه گفت: باید در خصوص برگزاری جشن ها به بهترین نحو ممکن اطلاع رسانی لازم صورت پذیرد.

رییس کمیسون فرهنگی شورای شهر ضمن یادآوری مشکلات مالی فراوان شهرداری، افزود: علیرغم بحران های مالی که روزانه شاهد آن هستیم، اجازه ندادیم مسایل فرهنگی به حاشیه رانده شود.

به گزارش امور ارتباطات و رسانه معاونت و سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی نشست هم اندیشی با حضور معاونت فرهنگی سپاه حضرت ولی عصر (عج)، معاونین فرهنگی حوزه های امام علی (ع) و امام حسین (ع)، معاونین سازمان و معاونین فرهنگی مناطق برگزار شد. هم چنین برنامه های مشترک برگزاری جشن تدوین و تنظیم شد که طی گزارش های بعدی اطلاع رسانی لازم صورت می پذیرد. 

 

نویسنده خبر: ع. نبوی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
دسته‌بندی خبرها