اخبار
 انتشار: 07 مرداد 1397
   مشاهده: 417

  کاشت نهال های چند ساله در مهر ماه امسال در مناطق مختلف اهواز

     جلسه ای با حضور مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اهواز، معاونین، مدیران و کارشناسان این مجموعه در خصوص برنامه ریزی جهت کاشت نهال های چند ساله در سالن جلسات این سازمان برگزار شد.

 حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز یکی از موضوعات مهم این جلسه را برنامه ریزی جهت تامین اعتبار و راه اندازی خطوط شبکه آب خام عنوان کرد و گفت: با توجه به شرایط موجود آب و لزوم نگهداری فضای سبز موجود و همچنین توسعه فضای سبز، برنامه ریزی جهت اخذ تامین اعتبار و راه‌اندازی خطوط شبکه آب خام از اولویتهای این سازمان در آینده می باشد.

وی تشکیل کمیته تحقیقات تکثیر و تولید و کمیته کاشت را ضروری دانست و اظهار کرد: بمنظور آماده سازی جهت فصل کاشت و  همچنین استفاده از گونه های جدید و مقاوم به کم آبی، نیاز به تشکیل کمیته تحقیقات، تکثیر و تولید و کمیته کاشت احساس می شد، تا بتوان بهترین تصمیمات را در شرایط بحرانی ارائه کرد.

امیری فرد از تولید ۲۰۰ هزار گلدان خبر داد و افزود: در نظر داریم حدود ۲۰۰ هزار گلدان از انواع پیچک ها، مانند آلتر رونده، فرانکینیا و آستریا در نهالستان سازمان پارکها تکثیر و تولید کنیم و جهت کاشت در آیلندها، رفیوژها و... که در طبق تقویم باغبانی تحویل مناطق هشتگانه می شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اهواز در پایان خاطر نشان کرد: یکی دیگر از موضوعات مهمی که شهردار اهواز تاکید دارند، کاشت نهال های چند ساله با تنه های قطور  می باشد، که در نظر داریم این اقدام را اوایل مهرماه امسال همراه با شروع فصل کاشت، در مناطق هشتگانه کشت نماییم.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها