اخبار
 انتشار: 03 آبان 1397
   مشاهده: 232

  تشریح فعالیت های معاونت خدمات شهری در بارندگی های اخیر

  معاون خدمات شهری از فعالیت بیش از 3000نفر نیروی انسانی و 180  دستگاه خودروی سنگین و نیمه سنگین در بارندگی های اخیر شهر  اهواز خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات حوزه معاونت خدمات شهری  علیرضا عالی پور  با اعلام این خبر گفت: بر اساس پیش بینی های قبلی در خصوص آبگرفتگی های معابر در مجموع 3172 نفر نیروی انسانی به همراه 180 خودروی سنگین و نیمه سنگین در شهر مشغول خدمت رسانی به شهروندان شدند که این میزان از ارائه خدمات در مقایسه با زمان مشابه در سال قبل افزایش 100 در صدی داشته است.

وی در همین رابطه افزود: ادوات و ماشین آلات فعال در این بارندگی شامل 51 دستگاه تانکر، 41 دستگاه خودرو امدادرسان، 18 دستگاه کامیون، 6 دستگاه بیل مکانیکی، 15دستگاه بکهول لودر و 12 دستگاه جرثقیل به فعالیت و تسهیل در عبور و مرور شهروندان  پرداختند.

عالی پور همچنین به فعال بودن  بیش از 30 دستگاه دیزل پمپ و پمپ برقی در بارندگی اخیر اشاره کرد و افزود: این پمپ ها تقریبا در تمامی مناطق به منظور دفع آبهای سطحی و هدایت آنها به سمت خروجی و کانال های دفع آبهای سطحی مورد استفاده قرار گرفتند.

معاون خدمات شهری با بیان این مطلب که بیشترین آمار حضور نیروی انسانی در محدوده مرکز شهر مشغول خدمت رسانی به شهروندان بودند اضافه کرد: از آنجا که بیشترین حجم رفت و آمد در محدوده مرکز شهر است در بارندگی اخیر نیز بر همین اساس بیشترین حجم نیروی انسانی و خدماتی در این محدوده موظف به ارائه خدمات و تسهیل در رفت و آمد شهروندان شدند.

عالی پور با  بیان اینکه در شهر اهواز زیر ساخت های لازم و کافی برای دفع آبهای سطحی وجود ندارد گفت: در حال حاضر از شبکه های فاضلاب و کانال های دفع آبهای سطحی بصورت مشترک برای دفع آبهای سطحی انباشته شده ناشی از بارندگی ها استفاده می شود.

معاون خدمات شهری به شناسایی بسیاری از نقاط آبگیر و تعریف پروژه های متعدد در طرح جامع دفع آبهای سطحی درحوزه خدمات شهری شهرداری اهواز اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین و اولویت دار ترین مباحث موجود در حوزه خدمات شهری مقوله دفع آبهای سطحی است که در این رابطه اقدامات مستمر و مطلوبی در حال انجام است اما به دلیل عدم وجود زیرساخت های لازم شاهد این حجم از آبگرفتگی در معابر شهر اهواز هستیم.

وی خاطر نشان ساخت: در صورت اجرای تمامی پروژه های تعریف شده و همچین همکاری میان بخشی سایر دستگاه های مرتبط شاهد کاهش مشکلات ناشی از بارندگی ها در شهر اهواز خواهیم بود.

نویسنده خبر: و. کریمی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها