اخبار
 انتشار: 27 آبان 1397
   مشاهده: 389

  برگزاری جلسه هماهنگی حفظ و نگهداری آثار و ارزشهای دفاع مقدس

   جلسه هماهنگی حفظ و نگهداری آثار و ارزشهای دفاع مقدس با حضور مجری پروژه، مدیران فرهنگی و گروه مطالعات و پژوهش برگزار شد. امیر آهن جان مجری پروژه حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس گفت: نقش شهرداری اهواز در دفاع مقدس نقشی بسیار اساسی بوده که لازم است به آن پرداخته شود.

وی همچنین گفت: این پروژه از حدود سه سال پیش در معاونت فرهنگی کلید خورده و تا کنون ساعتها مصاحبه انجام شده است.

آهن جان افزود: به موازات اجرای پروژه باغ موزه دفاع مقدس، اغلب دستگاهها به بررسی نقش خود در دفاع مقدس روی آورده ­اند و شهردار اهواز نیز بر این مهم تاکید دارند.

رئیس گروه مطالعات و پژوهش شهرداری اهواز در این جلسه گفت: لازم است در این خصوص تحقیق کامل و جامعی صورت گیرد تا بتوان به آن استناد کرد.

خانم فرجی گفت: شهرداری اهواز، بخصوص در سالهای ابتدای دفاع مقدس، با تمام امکانات خود نقش پشتیبانی خود را بخوبی ایفا می کرد و در حد توان خود از هیچ کمک و خدمتی دریغ نکرد، و عدم حفظ و انتقال این خدمات به دور از انصاف است.

وی همچنین گفت در برنامه پنج ساله دوم توسعه شهر اهواز، اهواز بعنوان پایتخت دفاع مقدس معرفی شده است و ما برای رسیدن به چنین هویتی کار زیادی پیش رو داریم، زیرا در این زمینه تا کنون کار زیادی انجام نشده است.

وی با تقدیر از سازمان زیباسازی در نصب دو مجسمه شهید دقایقی و شهید هاشمی در سطح شهر افزود: هشت سال دفاع مقدس بخش مهمی از تاریخ شفاهی شهر اهواز است و در هر کشوری، افرادی که در راه وطن از جان خود می گذرند، بزرگ داشته می شوند.

در پایان مقرر شد بررسی نقش شهرداری اهواز در هشت سال دفاع مقدس بعنوان یک اولویت پژوهشی تعیین و شرح خدمات پیشنهادی اعضاء اعلام شد.

نویسنده خبر: مرتضی فاطمی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها