اخبار
 انتشار: 13 اسفند 1393
   مشاهده: 809

  انتخاب مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی اهواز بعنوان عضو هیئت مدیره اتحادیه اتوبوسرانی های شهری کشور

  مهندس محمد رستم منش بعنوان عضو هیئت مدیره در بیست و پنجمین مجمع عمومی اتحادیه اتوبوسرانی های شهری کشور که در مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش برگزار شد انتخاب گردید.

  مهندس محمد رستم منش بعنوان عضو هیئت مدیره در بیست و پنجمین مجمع عمومی اتحادیه اتوبوسرانی های شهری کشور که در مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش برگزار شد انتخاب گردید.

به گزارش سایت شهرداری به نقل از روابط عمومی اتحادیه اتوبوسرانی های شهری کشور در این نشست که با حضور جناب آقای مهندس خندان دل معاون محترم توسعه و عمران امور شهری و روستایی وزارت کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به همراه تنی چند از معاونین و مدیران این سازمان برگزار شد.

 در ابتدای این مراسم جناب آقای مهندس امامی امین بعنوان رئیس هیئت مدیره اتحادیه اتوبوسرانی های شهری کشور و معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ضمن خیرمقدم به مدعوین و مدیران عامل سازمان های اتوبوسرانی شهری کشور اظهار داشت: هیئت مدیره بعنوان منتخبین شما در طول مدت زمان گذشته با برگزاری جلسات منظم و هدفمند تاکنون 21 جلسه برگزار کرده است که حاصل آن تاکنون 120 مصوبه می باشد.

وی در ادامه افزود این مصوبات با بحث های فراوان و بررسی از جوانب مختلف به اجرا در آمده است همواره سعی شده است تا اتحادیه اتوبوسرانی با بیشترین بهره وری و کمترین هزینه ممکن به اهداف تعیین شده دست پیدا کند.

وی همچنین با سپاس از مدیران عامل سازمانهای اتوبوسرانی شهری کشور که در امر انتقال زائرین اربعین حسینی مشارکت و همکاری داشتند عنوان کرد حقیقتا همدلی و سازماندهی خیلی خوبی در این موضوع اتفاق افتاد که اطمینان دارم این تلاش های مخلصانه مورد پاداش و اجر خداوند قرار خواهد گرفت.

در ادامه این نشست مهندس خندان دل ریئس محترم سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور ضمن ابراز خشنودی از حضور دوباره در جمع متولیان حمل و نقل درون شهری کشور عنوان داشتند شما مدیران در مجموعه ای به نام شهرداری به فعالیت می پردازید که به صورت روزمره با مردم و شهروندان ارتباط تنگاتنگ داشته و اثرات آن خیلی زود مشخص می شود.  از سویی دیگر در داخل همین مجموعه شهرداری بخش حمل و نقل که شما عزیزان متولیان آن می باشید به قدری حساس و استراتژیک می باشد که در صورت بروز مشکلی کوچک، اثرات آن فوری و آنی پدیدار می شود البته عکس این موضوع هم صادق است و با اندکی مدیریت و بهبود شرایط رضایتمندی مردم به لطف خدا حاصل می شود.

وی در ادامه گفت: مبحث حمل و نقل عمومی بویژه اتوبوس یکی از سرفصل های هزینه ای سنگین در بودجه شهرداری هایی است که دارای ناوگان حمل و نقل عمومی می باشد و اگر تدبیر مناسبی در کاهش هزینه ها در این بخش صورت بگیرد بالطبع  اثر بخش و موثر خواهد بود.

وی در ادامه افزود: یکی از راهکارهای مدیریت منابع مالی و بهینه سازی امور، بهره مندی از سامانه های الکترونیکی است که هرچند پیشرفت هایی در این خصوص حاصل شده است اما کافی نیست و باید سعی و تلاش همگانی صورت بگیرد تا  این فرآیند سرعت بیشتری بگیرد.

اگر بتوانیم این راندمان و کارآمدی را بهبود دهیم نه تنها منابع را به سمت مصرف بهینه سوق دادیم  بلکه  به شهروندان هم اثبات می کنیم به واسطه مسئولیتی که به ما واگذار کردند امانتداران خوبی هستیم

البته این تنها راهکار نیست بلکه مدیریت امکانات موجود در اختیار همچون شناسایی پیک زمانی و خطوط پر مسافر و به کارگیری صحیح ناوگان برای جابجایی مسافر می تواند یکی دیگر از این راهکارها باشد.

سیستم های الکترونیکی می تواند به این تصمیم گیری دقت و سرعت بیشتری بدهند و یاری رسان حوزه های مدیریتی و تصمیم گیری باشد. لذا از همه شما  تقاضا دارم تا توجه بیشتری نسبت به این موضوع داشته باشید.

رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در ادامه اظهار داشت:  با تجربه ای که شخصا دارم می توان به جرات گفت که عزیزانی همچون شما که در حوزه اتوبوسرانی فعالیت می کنند مخلصانه و عاشقانه و علیرغم کمبود منابع ، تمام تلاش خود را برای جلب رضایت شهروندان به کار می بندید که نمونه اخیر آن  را در مراسم زیارت اربعین سیدالشهدا شاهد بودیم. به همین جهت می خواهم اشاره کنم که ما به روزهای آخر سال نزدیک می شویم. خیلی از شهرهایی که شما در آنها افتخار خدمت دارید شرایط متفاوت تری را نسبت به ایام عادی تجربه می کنید و پاسخگویی به نیازهای جدید بر دوش شما خواهد بود به همین ترتیب باید مطابق معمول با برنامه ریزی های مناسب به استقبال از این شرایط برویم. استقبال باید به گونه ای باشد که ان شاء الله دوران به یاد ماندنی از خدمت را در ذهن مردم تداعی گر باشد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور همچنین گفت: از زمان توفیق حضور در وزارت کشور و سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور به دلیل پیچیدگی های موجود در مباحث حوزه شهرداریها کارها و اقداماتی که می بایست انجام شود در دو قسمت برنامه ریزی و پیگیری شد.

در یک بخش تلاش شد تا با بازبینی فرایندها و اصلاح قوانین و مقرررات موجود کارآمدی و راندمان ها افزایش و انجام امور تسهیل شود. چرا که مطالبات گسترده و به حقی در خانواده بزرگ شهرداری ها در حوزه های مختلفی  وجود داشت که حقیقتا موضوعات مهم و قابل توجهی هستند.

از سویی دیگر دولت تدبیر و امید هم بر اساس اعتقادی که به تمرکززدایی و توجه به نهادهای مردم نهاد و مردم سالار دارد هم تلاش زیادی را  در بکارگیری مجموعه روش ها و اقداماتی انجام داد که توفیق بیشتری برای مدیریت شهری حاصل شد.

 از آن جمله ایجاد کمیسیون خاص کلانشهرها جهت ایجاد زمینه مناسب برای طرح موضوعات مدیریت شهری  در بدنه دولت  است که از این بستر به نحو بسیار خوبی در حال بهره برداری هستیم.

مهندس خندان دل در ادامه افزود: مساله دیگر بحث توسعه کمی در کنار ارتقا کیفیت خدمات رسانی است که متاسفانه در سال های اخیر به دلیل محدودیت منابع مالی به خوبی محقق نشده است. اما  فرصتی در ابتدای سال 93 فراهم شده است که بدنبال اجرایی نمودن آن هستیم. در سال 93 در قانون بودجه و در مجموعه اقداماتی که منتهی به کاهش مصرف انرژی شود وزارت نفت این اجازه را دارد که بخشی از منابع مالی آنجام آن طرح را تامین نماید.

این موضوع در بند ق تبصره 2 بودجه به طور مبسوطی تشریح شده است. ما از این امکان به ترتیبی استفاده کردیم که در وهله اول شرایط مصرف کمتر انرژی را موجب شود و در وهله دوم موجبات نوسازی ناوگان از این طریق صورت پذیرد.

وی با اشاره به تفاهم نامه منعقده میان وزارت کشور و وزارت نفت گفت: تا پنج یا شش پیشنهاد مشخص از طرف وزارت نفت به دولت جهت طرح در شورای اقتصاد ارائه شده است که یکی از آنها مدتی است به تصویب شورای اقتصاد رسید و آن هم نوسازی ناوگان اتوبوسرانی کشور است.

وی در پایان گفت: تلاش شده است تا در پایان سال به جهت خدمات رسانی بیشتر به شهروندان ردیف اعتباری برای کمک به سازمان های اتوبوسرانی منظور شود  و به محض تخصیص در اختیار سازمان های اتوبوسرانی قرار خواهد گرفت.

سپس در ادامه این مراسم با تجلیل و تقدیر از مدیران عامل سابق سازمان های اتوبوسرانی و خادمین زائرین اربعین حسینی با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

در بخش دوم این مراسم جناب آقای خجسته مدیرعامل محترم اتحادیه به ارائه گزارش عملکرد اتحادیه پرداخت.

سپس جناب آقای سلیمانی معاون اداری مالی اتحادیه نیز به ارائه متمم بودجه 93 و بودجه پیشنهادی 94  اتحادیه پرداخت که مورد تصویب اعضا مجمع قرار گرفت.

 

در پایان این جلسه نیز برای تعین عضو جدید هیئت مدیره و اعضا علی بدل هیئت مدیره انتخابات برگزار گردید که به ترتیب جناب آقای رستم منش مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی اهواز بعنوان عضو جدید هیئت مدیره و آقای غلامپور مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی بیرجند و رضایی مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شاهین شهر بعنوان اعضای علی البدل اول و دوم با اکثریت آرا انتخاب گردیدند.

 

نویسنده خبر: سیداحمد جزايري
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها