اخبار
 انتشار: 25 اسفند 1393
   مشاهده: 1259

  سیستم اطلاع رسانی ورود اتوبوس در ایستگاه ها (RTPIS) راه اندازی شد

  استفاده صحیح و اصولی از منابع موجود و در نتیجه کاهش زمان انتظار مسافر ، توسعه حمل و نقل عمومی، کاهش بار ترافیکی و نیز کاهش استفاده از خودرو های تک سرنشین از مهمترین اهداف اجرای  سیستم اطلاع رسانی(RTPIS) به مسافرین در ایستگاه های اتوبوس درکلانشهراهواز است.

 

   به گزارش سایت شهرداری اهواز به نقل از سازمان اتوبوسرانی اهواز(رسارا) نخستین تابلوی اطلاع رسانی به شهروندان (RTPIS) در ایستگاه های سازمان اتوبوسرانی اهواز نصب شد.

رستم منش مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی گفت ، سیستم اطلاع رسانی (RTPIS) به مسافرین در ایستگاه ها که شامل اطلاعات زمان ورود اتوبوس به ایستگاه و شماره خطوط به همراه مقصد آنها است ،با نصب تابلوهای دیجیتال در ایستگاه های اصلی اتوبوس ، مسافران حاضر در ایستگاه را از مدت زمان انتظار برای رسیدن اولین اتوبوس بعدی با خبر می کند.

رستم منش اظهار کرد: نخستین نمونه تابلوی دیجیتال اطلاع رسانی در ایستگاه مکانیزه واقع در فرهنگشهر روبروی دانشگاه آزاد نصب شده است که بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته ایستگاه های اتوبوس در کلانشهر اهواز به این سیستم مجهز خواهند شد.

وی قابلیت تخمین زدن زمان ورود اتوبوس به هر ایستگاه را از ویژگیهای این سیستم اطلاع رسانی خواند و تصریح کرد چنانچه اتوبوسی که با سرعت مشخص به سمت ایستگاه خاص در حرکت باشد به هر دلیل (ترافیک ، خرابی ، ...) تغییر سرعت دهد ، مدت زمان انتظار برای رسیدن آن متناسب با شرایط جدید به صورت خودکار تخمین زده شده و زمان بر روی تابلو تغییر خواهد کرد.

  ایشان در ادامه گفت:روش محاسبه زمان در این تابلوها به این صورت است که اتوبوس از 3 ایستگاه مانده به ایستگاه مورد نظر ، به صورت خودکار زمان ورود خود به هر ایستگاهی که تابلو در آنجا نصب شده  را مشخص می کند. 

 مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی اهواز در ادامه افزود استفاده صحیح و اصولی از منابع موجود و در نتیجه کاهش زمان انتظار مسافر ، توسعه حمل و نقل عمومی، کاهش بار ترافیکی و نیز کاهش استفاده از خودرو های تک سرنشین از مهمترین اهداف اجرای  سیستم اطلاع رسانی(RTPIS) به مسافرین در ایستگاه های اتوبوس درکلانشهراهواز دانست.

 وی در پایان یادآور شد: مقرر شده در فاز اول که در طول یک ماه آینده به سرانجام می رسد، 5 ایستگاه به تابلو  RTPISمجهز شوند و شهروندان عزیز و نجیب اهوازی به شکل آنلاین اتوبوس های سازمان اتوبوسرانی را رصد نمایند.

 

نویسنده خبر: سیداحمد جزايري
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها