اخبار
 انتشار: 09 دی 1397
   مشاهده: 511

  رونمایی از کتاب شهریاران شهر

   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اهواز در آیین رونمایی از کتاب "شهریاران شهر" با موضوع تجارب و خاطرات شهرداران اهواز پس از انقلاب اسلامی و تقدیر از شهرداران اهواز گفت: به شهریاران پس از انقلاب شهر اهواز، شهردار، ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر، اصحاب رسانه، شهروندان و همکاران گرامی خوش آمد می گویم

به گزارش امور ارتباطات معاونت برنامه ریزی، ابراهیم نوشادی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی افزود: امروز گرد هم آمدیم تا از کتاب تجارب شهرداران بعد از انقلاب اسلامی شهر اهواز رونمایی کنیم. شهر اهواز بعد از انقلاب اسلامی،17 شهردار به خود دیده است که خوشبختانه همه شهرداران در قید حیات هستند و امروز در خدمتشان هستیم.

وی ادامه داد: کتاب شهریاران شهر، در راستای استقرار مدیریت دانش در شهرداری در دستور کار معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی  قرار گرفت. این کتاب حاصل گردآوری تجارب و آموخته‌های طول عمر مدیریت افراد در سازمان است.

این مقام مسئول افزود: هر سازمان برای کسب تجربه، هزینه‌های هنگفتی را در طول حیات خود متحمل می شود و این هزینه ها شامل آزمون و خطاها ، موفقیت‌ها و شکست‌ها هستند و اینگونه دانش برای ما مستندسازی، ثبت و به کارشناسان و مدیران کنونی شهرداری منتقل می شود. به عبارتی، کتاب شهریاران شهر، هم انتقال تجارب و هم  مکتوب کردن تاریخ شفاهی است.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اهواز تصریح کرد: ما در این راستا دو اولویت را برای کار خود در نظر گرفتیم. اولویت نخست، مستندسازی تجارب شهرداران بود که امروز از این کتاب رونمایی شد. اولویت دوم ما، ثبت تجارب حوزه های شهرسازی، مالی اقتصادی، فرهنگی-اجتماعی، برنامه ریزی، حمل و نقل و فنی و عمرانی در حوزه معاونت ها هستند که در این راه با مدیران بعد از انقلاب در این حوزه‌ها برنامه‌ریزی می‌کنیم تا تجارب  مفید این عزیزان هم مستند سازی شود که این دانش ارزشمند، به بدنه­ی سازمانی شهرداری انتقال پیدا کند..

ابراهیم نوشادی ادامه داد: این کار برای نخستین بار در شهرداریهای کشوربدین صورت انجام می‌شود.

وی ادامه داد: این کار در زمان آقایان  سید خلف موسوی و منصور کتانباف انجام شد و جا دارد که از این دو شهردار و شهردارانی که در این پروژه با ما همکاری کردند و همچنین از خانم فرجی رئیس گروه پژوهش ما که چند سال این پروژه را دنبال کردند و زحمت فراوانی کشیدند، تشکر کنیم.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اهواز با طرح سوالی ادامه داد: چرا مدیران ارشد استان با توجه به ظرفیت های بالای نیروی انسانی استان در همه دستگاه های اجرایی رشد نمی کنند و از خوزستان بالاتر نمی روند و در پست های وزارت و زیرمجموعه وزارتخانه­های دولت و دیگر قوا قرار نمی گیرند؟

 وی افزود: من فکر می کنم که یکی از دلایل عمده این است که ما در فرهنگ انتقاد دچار ضعف هستیم و نمی توانیم  با مخالفین سلایق سیاسی، اجتماعی و ..  خود و تفاوت های محتلف از قبیل قومیت ها و ... چگونه برخورد کنیم و نظرات خود را با حفظ کرامت، حرمت‌ و شخصیت افراد بیان کنیم. .

این مقام مسئول اظهار کرد: این یکی از ضعف های ما در مقایسه با دیگر استانهاست و ما می‌بینیم که در سایر استانها، از نخبگان و مدیران توانمند خود  چه اصولگرا و چه اصلاح‌طلب با هر قومیتی یک یا هر سلیقه ای که باشد، حفاظت و پشتیبانی  می کنند و راه رشد را برای مدیرانشان به مسندهای بالاتر در نظام اداری کشور فراهم می کنند.

 نوشادی در پایان تاکید کرد: ما قدر سرمایه های انسانی خودمان را نمیدانیم و باید یاد بگیریم سرمایه‌های استانمان را، که همان مدیران توانمند استان است را با همه اختلاف سلایق حریم‌ها و حرمتها حفظ کنیم .زیرا رشد افراد در نظام اداری کشور، قطعاً باعث توسعه و پیشرفت استان می‌شود

 

 

 

نویسنده خبر:
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها