اخبار
 انتشار: 22 اسفند 1397
   مشاهده: 540

  جلسه هم اندیشی اساتید مرکز علمی کاربردی شهرداری اهواز و شهردار اهواز

   اولین جلسه هم اندیشی مسئولین و جمعی از اساتید مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری اهواز با شهردار اهواز در محل مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری اهواز برگزار شد.

در ابتدای جلسه ریاست مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری اهواز ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمدگویی به هریک از میهمانان حاضر در جلسه گفت: هدف از برگزاری این نشست معرفی هرچه بیشتر طرح ها و ایده های اساتید با موضوعات مختلف شهری به شهردار اهواز بوده و این مرکز آمادگی خود را برای تعامل و همکاری های مستمر خود اعلام می نماید.

در ادامه هریک از اساتید با معرفی طرح ها و پیشنهادات و ارائه رزومه ای از فعالیت های صورت گرفته اعلام کردند تا شهرداری  براساس اولویت های خود مسائل، موضوعات و نیازهای مرتبط با هریک از طرح ها را اعلام کند تا بتوان راه حل های تخصصی و علمی برای آن برنامه ریزی کرد.

سپس شهردار اهواز افزود: ما به دانشگاه به عنوان بازوی تخصصی و علمی شهرداری نگاه می کنیم و آمادگی داریم تا از ظرفیت کارگروه های تخصصی مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری اهواز در کنار خود استفاده نماییم و امیدواریم با برگزاری جلسات به صورت مستمر ضمن آشنایی دانشگاه با نیازها و مشکلات شهرداری بتوان در کوتاهترین زمان ممکن برای رفع نیازها و حل مشکلات، پروژه های علمی- تخصصی و تحقیقاتی را تعریف کرد

کتانباف ادامه داد: شهرداری در مباحث شهر هوشمند، معماری سازمانی، بهره وری و ارائه خدمات رفاهی به پرسنل، مباحث منابع انسانی، فناوری اطلاعات، اقتصاد، منظر شهری و…. دارای نیازها و کاستی هایی است که ان شاءا… با تعامل و همکاری بیشتر و بهتر و ارائه راه حل های تخصصی در قالب پروژه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت بتوان آنها را مرتفع کرد تا بر مبنای شهری زیست پذیر ارائه خدمت کند.

این مقام مسئول گفت: تقویت حس تعلق به شهر راه اصلی جبران عقب ماندگی هاست. اگر این حس تعلق به شهر در شهروندان تقویت شود، هم شهروندان در ابعاد مختلف در اداره شهر مشارکت و نظارت می کنند و هم مسئولین محلی و دولتی به تکالیف قانونی خود در قبال شهر عمل می کنند.

گفتنی است در این نشست تنی چند از اساتید و دانشجویان ، نظرات و دیدگاههای خود را در حوزه های مختلف مدیریت شهری ارائه کردند.

نویسنده خبر: مجتبی شاهولی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها