اخبار
 انتشار: 07 اردیبهشت 1398
   مشاهده: 295

  معاون فنی و عمرانی: کد ارتفاعی بلوار ساحلی در نقاط آسیب پذیر افزایش می یابد

   به گزارش اداره ارتباطات معاونت فنی وعمرانی، محمد صفری معاون فنی وعمرانی شهرداری اهواز عنوان کرد: پاک سازی وجمع آوری سیل بندهای احداث شده درمقطع اهواز در اولویت برنامه های شهرداری است.


معاون فنی وعمرانی شهرداری اهواز از کاهش آورد آب سدهای استان خوزستان وکمتر شدن دبی خروجی آب رودخانه کارون در مقطع شهراهوازبه 2500 مترمکعب برثانیه و تداوم روند کاهشی آب رود خانه کارون در مقطع اهواز خبر داد.

محمد صفری افزود: شهرداری اهواز در ادامه فعالیت های شبانه روزی که در فروردین ماه سال جاری به جهت احداث سیل بندها برای محافظت از شهر در برابر خطر ورود سیلاب انجام داد در این مرحله عملیات پاک سازی شهر  و   جمع آوری سیل بندها و احیای فضای سبز و بوستان های ساحلی کارون و ترمیم بلوارهای ساحلی در نقاطی که دراثرسیلاب اسیب دیده اند را یکی از مهمترین اولویت های شهرداری اهواز است.
وی اشاره نمود: بررسی استحکام بندی معابر وفضاهای ساحلی موجود قبل از بازگشای مسیرها مورد تاکید
معاونت فنی وعمرانی شهرداری اهواز است تا ازبروز خطرات احتمالی جلوگیری بعمل آید.
وی درادامه اعلام کرد: خاک هایی که دراحداث سیل بند مورد استفاده قرار گرفت در نقاطی از شهر و پروژه هایی که نیاز به خاک و نخاله جهت پر کردن حجم وسطح دارند منتقل شوند.
معاون فنی و عمرانی تصریح کرد: مقرر شد شهرداری اهواز و سازمان آب و برق خوزستان برای شناخت و بررسی نقاط آسیب پذیرشهر اهواز در سیل فروردین ماه جلسات کارشناسی تدوین و برگزار نمایند و برای نقاط بحرانی وآسیب پذیر طراحیو تعریف پروژه بشود و تا قبل از بارندگی و سال آبی 98 این نقاط را ایمن سازی کرد تا درسالهای آتی مشکلات بوجود آمده تکرار نشود.

وی اذعان کرد: بحمدالله در سیل امسال کمترین میزان آبگرفتگی در شهراهواز را داشتیم و صرفا"آبگرفتگی در چند نقطه و زیر پلهای شهید دقایقی، سلمان فارسی، سفید و سیاه بود و در نقاطی که پس زدگی فاضلاب موجب این امر
شده بود رخ داد که امیدوارهستیم این نقاط را برای سالهای آینده اصلاح بکنیم تا این اتفاقات دوباره تکرار نشود.


معاون فنی وعمرانی در پایان اضافه کرد: بلوارهای ساحلی حاشیه رودخانه کارون نقش سیل بند را در شهر اهواز ایفاء کردند و عملا" دبی های بالاتر از 3000 متر مکعب بر ثانیه را کنترل کردند و ضرورت دارد در نقاط آسیب پذیر کد ارتفاعی بلوارهای ساحلی را با طراحی متناسب افزایش دهیم.

نویسنده خبر: نعیم دورقی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها