اخبار
 انتشار: 12 اردیبهشت 1398
   مشاهده: 463

  محورL200 تقاطع غیر همسطح شهید کجباف در ایستگاه پایانی

   معاون فنی عمرانی شهرداری اهواز عنوان کرد: محورL200 تقاطع غیر همسطح شهید کجباف در ایستگاه پایانی قرار گرفت.
به گزارش اداره ارتباطات معاونت فنی و عمرانی شهرداری اهواز محمد صفری معاون فنی و عمرانی شهرداری اهواز گفت: عملیات احداث محور چپ گردL200 غرب به شمال تقاطع غیر همسطح شهید کجباف(چهارشیر) مراحل پایانی را طی می کند.
وی اضافه کرد: عملیات سازه ونصب عرشه پل به اتمام رسیده است و در حال حاضر مراحل پایانی و نهایی عملیات بر روی عرشه و رمپ پل که شامل ایزولاسیون و احداث پیاده روها، هند ریلها، پایه های تجهیزات ترافیکی، به منظور ایمن سازی عرشه وکنترل ترافیک بر روی این محور ادامه دارد.
صفری گفت: با اجرای لایه آسفالت طی روزهای آینده بر روی محور L200 این محورآماده بهره برداری خواهدشد و شهروندان عزیز برای سفر بسمت مناطق شمالی که شامل(کوی نیرو،کوی پیروزی، کوی عابدی، کوی شاهد زیتون کارمندی، کوی مهندسین،کوی زرگان وفرهنگیان و شهرهای شمالی استان) و همچنین مناطق شمالی میدان شهید بندر از این محور تردد خواهند کرد و هیچ انتظار و توقفی دراین محور نخواهند داشت.
معاون فنی وعمرانی با اشاره به اینکه در محورL200 تمام توقفها حذف شده اند واین امر قطعا" باعث می شود مصرف سوخت ، انرژی، زمان و هزینه شهروندان کاهش پیدا کند و این موضوع رضایتمندی شهروندان را در پی خواهد داشت, اضافه کرد: با توجه به اینکه سال گذاشته محورL 100 تکمیل و به بهره برداری رسید       امسال نیز درصورت بهر ه برداری از محورL 200 طبق مطالعات و بررسیهای انجام شده چیزی حدود 60 الی70 درصد از مشکلات ترافیک میدان شهید بندر مرتفع می شود.
محمد صفری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشخصات فنی این پروژه گفت: پروژه فوق ، بزرگترین تقاطع غیر همسطح جنوب ایران است که شامل 5/1 کیلومتر پل سازی و بصورت 4 سطحی است.
ایشان درادامه افزود: عملیات اجرایی محورL500 محور چپ گرد جنوب بسمت غرب یعنی محور میدان دروازه بسمت میدان نخل نیز آغاز شده و تعدادی از ستونهای آن احداث و همچنین عملیات تولید قطعات سگمنت های عرشه پل این محور شروع شده است وطبق برنامه زمانبندی شده قبل از شروع دهه فجر امسال این محور تکمیل و به مرحله بهره برداری خواهد رسید، تا شهروندان گرامی بتواند از این محور برای جابجای و سفر درون شهری بهترین بهره وری و استفاده را ببرند.

نویسنده خبر: نعیم دورقی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها