اخبار
 انتشار: 20 آبان 1394
   مشاهده: 904

  کمیسیون قطع اشجار برگزار شد

 جلسه کمیسیون قطع اشجار با حضور عضو شورای شهر اهواز، مدیرعامل و کارشناسان حوزه بهره برداری و فضای سبز برگزار شد.


مدیر روابط عمومی سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز خبر داد: ظهر امروز کمیسیون قطع اشجار با حضور ناجی سواری عضو شورای شهر اهواز، علیرضا سعادت مدیرعامل سازمان پارکها، شجاعی نماینده خدمات شهری، فرامرز نجفپور معاون بهره برداری سازمان پارکها و کارشناسان این واحد در سالن جلسات سازمان پارکها و فضای سبز برگزار شد.

علیرضا سعادت مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز، گفت: شکایاتی از سوی برخی شهروندان، شهرداری های مناطق هشتگانه، سازمان ها و نهادهای عمومی در خصوص قطع درختان به این سازمان ارسال می گردد، سپس جهت بررسی و نظارت دقیق موضوع، ناظران سازمان به محل مورد نظر اعزام و به صورت مصور گزارش و صورتجلسه ای تهیه و به سازمان ارجاع داده می شود.

ایشان با اشاره به پیگیری ها و بررسی های دقیق کارشناسان سازمان، افزود: بعد از کارشناسی های انجام شده به صورتی که حقی از شخصی ضایع نگردد، اعضای کمیسیون در خصوص آن تصمیم گیری خواهند نمود و رای صادره در این کمیسیون غیر قابل برگشت می باشد.

سعادت با بیان اینکه جرائمی در انتظار اشخاص متخلف است، تشریح کرد: این سازمان به عنوان متولی نگهداری و حفاظت از فضای سبز کلانشهر اهواز فعالیت می نماید و هیچ سازمان و شخصی حق قطع درختان در سطح شهر، معابر، پیاده رو ها و به خصوص پارک ها را بدون اخذ مجوز های لازم از سوی این سازمان ندارد و با اشخاص حقیقی و حقوقی طبق قانون اقدام خواهد شد.

وی از عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز که در این جلسه حضور داشت، درخواست نمود: موردی که خیلی برای این سازمان مهم می باشد، وصول 50 درصد از هزینه قطع درختان است که باید از سوی مناطق مختلف به حساب سازمان پارکها واریز گردد ولی متاسفانه مناطق پول را وصول کرده و به حساب سازمان پرداخت نمی کنند. این مبلغ تا کنون بیش از یک میلیارد تومان می باشد و ما به عنوان متولیان فضای سبز جهت حفظ و نگهداری از این گیاهان بی زبان اما زنده به این مطالبات نیازمندیم تا توسعه فضای سبز به صورت مستمر ادامه یابد.

علیرضا سعادت طرح پیشنهاد لایحه ای را مطرح کرد و یادآور شد: روز به روز فضای سبز و زمین های ما در حال تغییر کاربری است و اگر تعادلی بین آنها برقرار نکنیم در واقع فضای سبز شهرمان از بین خواهد رفت. حال برای اینکه شهر اهواز از فضای سبز بهتری برخوردار باشد لایحه ای تنظیم شده که نیاز به رای حداکثری اعضای محترم شورا دارد.

ما در این لایحه انبوه سازان را متعهد میکنیم مقداری جزیی و اندک از محیط ساخت و ساز خود را به فضای سبز اختصاص دهند که اگر این اتفاق شایسته رخ دهد فضای سبز اهواز دگرگون خواهد شد.

ناجی سواری عضو شورای شهر اهواز ضمن تقدیر و تشکر از علیرضا سعادت مدیرعامل سازمان پارکها، گفت: شهردار اهواز بودن واقعا کار بسیار دشواری است که آقای مهندس موسوی با تجربه و مدیریتی که از ایشان انتظار می رفت، از عهده اینکار به خوبی برآمده است.

وی با اشاره به پراکندگی و بزرگی شهر اهواز، اضافه کرد: پروژه های مهمی در سطح شهر اهواز اجرا شده که جای تشکر دارد و پروژه های مهم دیگری هستند که باید اجرا شوند.

ایشان با بیان اینکه لایحه ی پیشنهادی در حال تنظیم بسیار خوب است، خاطرنشان کرد: این لایحه باید از سوی سازمان شما هر چه زودتر به شورا ارسال شود و انشاالله اعضای شورا این لایحه را مورد بررسی دقیق قرار خواهد داد.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها