اخبار
 انتشار: 26 خرداد 1398
   مشاهده: 142

  بازدید رئیس کمیسیون خدمات شهری از کمربند سبز اهواز

سید ناصر موسوی نژاد رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی کلانشهر اهواز، حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز و مدیر پروژه کمربند سبز اهواز از روند اجرای فاز اول و دوم این پروژه بازدید به عمل آوردند.

   به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛   حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: کمربند سبز اهواز با مساحتی بالغ بر 7۲۰۰ هکتار از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب محدوده شهری کلانشهر اهواز واقع شده است که در صورت اجرای کامل این طرح شاهد کاهش آلودگی هوا و دمای شهر خواهیم بود.

وی افزود: با عنایت به ۳۰ میلیارد تومان اعتباری که از سوی وزارت کشور و از محل اعتبارات مقابله با ریزگردها و همچنین شهرداری اهواز جهت اجرای یک هزار و ۱۵۰ هکتار از اراضی صورت گرفته است، بزودی شروع کاشت نهال در فاز اول این طرح اجرا خواهد شد.

سید ناصر موسوی نژاد عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز نیز گفت: یک هزار هکتار از اراضی کمربند سبز توسط شهرداری اهواز به زیر کشت رفته و در حالت نگهداری     می باشد و باعث خرسندی است که بسیاری از درختان مانند کنار، کهور، آکالیپتوس، گز و غیره تا ارتفاع دو الی سه متر رسیده و روزهای سخت را پشت سر گذاشته اند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی کلانشهر اهواز ادامه داد: متاسفانه سیل اخیر باعث آبگرفتگی اراضی کمربند سبز شد و بسیاری از نهال های جوان از بین رفته اند و بسیاری دیگر نیز بر اثر گرمای شدید و شوری خاک خشک شدند. لذا پس از فروکش کردن سیلاب عملیات واکاری این اراضی در حال انجام می باشد.

وی با بیان اینکه این محل در آینده به یکی از مراکز تفریحی و گردشگری اهواز تبدیل خواهد شد، افزود: کاربری های متفاوتی برای کمربند سبز اهواز در نظر گرفته شده است که با اتمام این طرح اجرای آنها امکان پذیر خواهد بود.

موسوی‌نژاد در پایان خواستار همکاری همه جانبه سازمانها و ارگانهای دولتی و خصوصی شد و خاطرنشان کرد: سازمان‌های مردم نهاد، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، شرکت ملی حفاری ایران، سازمان منابع طبیعی، سازمان محیط زیست و دیگر سازمان‌های دولتی و خصوصی می‌تواند جهت تسریع در عملیات و اجرای هرچه بهتر این پروژه به شهرداری اهواز کمک نمایند.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها