اخبار
 انتشار: 28 خرداد 1398
   مشاهده: 447

  نظارت بر غرف تجاری در پایانه مسافربری سیاحت

   به گزارش واحد ارتباطات سازمان پایانه های شهرداری اهواز، عباس دیلمی مدیر پایانه مسافربری سیاحت با اعلام این خبر گفت: نظارت ها و بازدیدهای مستمر از غرف عرضه کننده مواد غذایی جهت رفاه حال مسافران و رعایت بهداشت به صورت هفتگی در این پایانه انجام می شود.

وی گفت: در بازدیدهای انجام شده از غرفه داران فروش اغذیه و مواد خوراکی پایانه مسافربری سیاحت ، غرفه داران موظف شده اند تا نسبت به رعایت امور بهداشتی و صنفی اقدام نمایند و با ایجاد روشهای صحیح نگهداری و عرضه مواد غذایی نسبت به بهداشت محیط و الزام به رعایت تاریخ مصرف مواد غذایی، نصب اتیکت یا قیمت گذاری کالا و نظافت محیط غرفه ساعی و کوشا باشند.

وی در خصوص کارکرد واحد صنفی و نقش آنها در اماکن عمومی گفت: فرآیند کارکرد واحدهای صنفی در اماکن عمومی به عنوان محلی برای تجمع افراد و مکانی به عنوان یک واحد شهری بسیار مهم در مدیریت شهری محسوب می شود و رعایت در شرح وظایف قانون صنفی در آن عامل ارتباط بیشتر و سالمتر مشتریان با آنها می شود.

وی در خاتمه افزود: توجه به دستورالعمل های بهداشت فردی و محیطی در نزد این صنف و سایر صنوف از اهمیت بالایی نزد خریداران برخوردار است.

لذا توجه مدیران پایانه به این امر عامل ارتباط نزدیک و سالم این دو بستر با یک دیگر خواهد بود.


نویسنده خبر: امین حویزاوی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها