اخبار
 انتشار: 10 تیر 1398
   مشاهده: 167

  استقرار سامانه نرم افزاری نظارت الکترونیک بر فضای سبز

حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز اعلام کرد: بزودی سامانه نرم افزاری نظارت الکترونیک بر قراردادهای فضای سبز با همکاری سازمان فاوا بر روی سرور مرکزی شهرداری اهواز مستقر خواهد شد.

   به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ حمید امیری فرد مدیر عامل این سازمان از طراحی و استقرار سامانه نظارت الکترونیک بر قراردادهای حفظ و نگهداری از فضای سبز خبر داد.

حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: سامانه نظارت الکترونیک بر قراردادهای حفظ و نگهداری از فضای سبز با همکاری سازمان فاوا شهرداری اهواز تهیه و اجرا خواهد شد.

وی بیان کرد: جلسات مکرر و مداوم فی مابین سازمان پارکها، سازمان فاوا و مجری این سامانه در سازمان پارکها برگزار شد و نقطه نظرات کارشناسان و ناظران جهت درج در سیستم به مجری سامانه ابلاغ گردید.

امیری فرد با بیان اینکه این سامانه باعث تسهیل و تسریع در روند نظارت و فضای سبز خواهد شد، افزود: مدیریت داینامیک کاربران، قراردادها، صورت وضعیت پیمانکاران و گزارش های آماری و تحلیلی در آینده از طریق این سامانه صورت خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: سامانه اطلاع رسانی وضعیت شهر از طریق پیام کوتاه (SMS Center) برای مدیران شهری، از دیگر امکانات این سامانه هوشمند می باشد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اهواز دیگر مزایای این سامانه را به شرح ذیل توصیف و اظهار کرد: ثبت مشاهدات بازدیدها در سایر دستگاه PDA و موبایل، گزارش حضور ناظران و اتصال به دستگاه ردیاب خودرو، تعریف RULE و مسیر حرکت خودرو بر روی نقشه از آیتم های دیگر این سامانه می باشد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: طراحی و ایجاد پایگاه اطلاعاتی شناسنامه فضای سبز، ایجاد اتصال به سامانهGIS ، بارکد اقلام فضای سبز، اتصال به سیستم  RFID درختان (نقشه برداری GIS لایه فضای سبز، سخت افزاری پلاک کوبی درختان و برداشت) از مهم‌ترین امکانات سامانه نظارت الکترونیک حفظ و نگهداری فضای سبز می باشد.

امیری فرد در پایان یادآور شد: این سیستم توانایی لازم برای اتصال به سامانه های از پیش مستقر شده مانند ۱۳۷، سامانه ثبت شکایات مردمی و ثبت پیام های مرکز بیسیم شهرداری اهواز برای دریافت اطلاعات و درجه گزارش ها و صورت وضعیت ها را نیز دارا می باشد.

گفتنی است سامانه نظارت الکترونیک بر فضای سبز شهری با همکاری سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز و سازمان فاوا در قالب سامانه نرم افزار جامع خدمات شهری شهرداری اهواز طراحی و اجرا خواهد شد.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها