اخبار
 انتشار: 19 تیر 1398
   مشاهده: 198

  جلسه اولویت بندی پروژه های خدماتی سال ۹۸ در منطقه یک شهرداری اهواز

جلسه مشترک معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز با شهرداری منطقه یک جهت اولویت بندی پروژه های خدماتی سال ۹۸ در منطقه یک شهرداری اهواز برگزار شد.

   به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه یک اهواز مهراب فلسفی زاده شهردار منطقه یک ضمن خوش آمد گویی و خیرمقدم به معاون خدمات شهری و هیات همراه شهرداری اهواز در این جلسه عنوان کرد: با توجه به اینکه شهرداری منطقه یک پروژه های خدماتی خود را در اولویت قرار داده،  اولویت با پروژه های نیمه تمام در سطح منطقه است .
علیرضا عالی پور معاون خدمات شهری شهرداری اهواز نیز بخشی از پروژه های مهم را در بخش های احداث پارکها و بازارچه های محلی ، لایروبی خطوط و کانالهای آبهای سطحی و فاضلاب شهری و لوله گذاری آبهای سطحی و شبکه آب خام بهمراه بازسازی و نوسازی تاسیسات ایستگاه های پمپاژ و آبنما ها و سیستم روشنایی و مبلمان شهری پارکها (خصوصا" پاکسازی کامل و بهسازی فضای سبز و تاسیسات موجود در مسیر ساحلی غربی آسیب دیده از سیلاب اخیر) رفع زوائد بصری و جداره سازی به منظور رسیدگی به سیما و منظر شهری مطلوب برشمرد .
مدیر منطقه یک به پروژه های اولویت دار منطقه اشاره کرد و گفت: یکی از اولویت های ما افزایش سرانه فضای سبز در سطح منطقه است و احداث و تکمیل پارک ها و همچنین پارکهای محله ای در اولویت ماست که پارک 11 هکتاری یکی از پروژهایی بود که در سال گذشته شروع کردیم ولی متاسفانه با وقوع سیل اخیر این پروژه متوقف و خساراتی بر آن وارد شد که بعد از پایین آمدن دبی آب رودخانه و رفع سیل در حال تکمیل پارک 11 هکتاری جهت رفاه حال شهروندان هستیم .
فلسفی زاده نیز با اشاره به پارکهای محله ای گفت : در سال گذشته (97) پنج پارک محله ای در سطح منطقه را در دستور کار خود قرار دادیم و جانمایی آن را مشخص و استارت
زدیم و امسال در حال تکمیل این 5 پارک محله ای هستیم که امسال نیز علاوه بر پنج پارک چند زمین خالی جهت چند پارک محله ای دیگر را مشخص و درحال جانمایی آنها هستیم .
فلسفی زاده با اشاره به دفع آبهای سطحی افزود : دو پروژه در خصوص احداث کانال دفع آبهای سطحی در خیابان های ادهم بین نادر و زند و خیابان کمپانی به جمهوری در دستور کار خود قرار دادیم که در سالهای گذشته کانال آبهای سطحی در خیابان کمپانی از خیابان 10 پاداد شروع و تا خیابان 13 متوقف شد که این مسیر باید به کانال اصلی جمهوری متصل شود که طول مسیر حدود 400 متر است و در دستور کار این منطقه جهت رفع مشکل خیابانهای پادادشهر قرار داده شد .
وی عنوان کرد: در چند روز گذشته دیداری با شرکت آبفا جهت معابری که مشکل گرفتگی فاضلاب بود برگزار شد که مقرر شد با مشارکت منطقه و سازمان آبفا تعمیر و تعویض لوله های فاضلاب که دچار ریزش شدند و لایروبی خطوط لوله های فاضلاب تا قبل از بارندگی بصورت مشارکتی انجام گردد .
فلسفی زاده در خصوص روشنایی پارکها  بیان کرد : در چند ماه گذشته تمامی پایه های روشنایی پارکهای سطح منطقه را تعمیر ، بازسازی و تعویض کردیم و پارکهای ما روشنایی کافی را دارند و مشکل روشنایی در پارکهای منطقه نداریم.
وی در خصوص شبکه آبیاری فضای سبز گفت : 70 درصد از فضای سبز ما لوله گذاری شده و بصورت شبکه های آبپاش آبیاری میشوند که در برخی لوله های آبیاری فلزی بودن که لوله های پولی اتیلن را جایگزین کردیم و 30%باقی مانده از فضای سبز بدلیل مشکل پمپاژ با تانکر آبیاری میشوند که در حال رفع مشکل هستیم .
فلسفی زاده در خصوص احداث بازارچه محلی و ساماندهی دستفروشان  بیان کرد : جهت ساماندهی دستفروشان هسته مرکزی در پارک کارون پشت بیمارستان فاطمه الزهرا جانمایی هایی انجام شد و تعداد زیادی از دستفروشان ساماندهی شدند و فاز دوم نیز در دست اقدام است و جهت ساماندهی بازارچه (میوه و تربار) صدف واقع در کوی جمهوری در حال جانمایی آنها هستیم که یک قطعه زمین در نظر گرفته شد که نیاز به زیرسازی و آسفالت دارد و امیدوارم این مهم جهت ساماندهی بازارچه صدف مهیا شود.

نویسنده خبر: م. زنگنه
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها