اخبار
 انتشار: 29 تیر 1398
   مشاهده: 72

  عملیات کلی بازسازی پارک نخلستان در منطقه چهار

     مدیر منطقه چهارشهرداری  اهواز از بازسازی پارک نخلستان واقع در انتهای بلوار کارگر شرقی به سمت کوی چنیبه خبر داد.

به گزارش امور ارتباطات شهردای منطقه چهار اهواز، آرش دُر گفت: با هدف رسیدگی به محلات کم برخوردار و رسیدگی به  فضاهای تفریحی شهروندان در اقدامی فضای سبز پارک نخلستان بازسازی شد.

مدیر منطقه چهار افزود: هرس درختان باعث تقویت نهال گشته و عمر آن را طولانی و همچنین از بروز حوادث احتمالی جلوگیری می کند.

وی ادامه داد: معاون خدمات شهري منطقه با تلاش نيروهاي واحد فضاي سبز به منظور آراستگی و زیبایی ظاهر درختان و همچنین جلوگیری از بروز مشکلات و استفاده بهینه شهروندان در اقدامی درختان حاشیه پارک نخلستان را هرس ، فرم دهی و پاجوش گیری کرد.

وی افزود: يكي از مهمترين فعاليتهاي نيروهاي واحد فضاي سبز برای نگهداري از چمن ها هرس و وجين كردن آنهاست كه علاوه بر تقويت آنها نقش چشمگيري در زيبايي و گسترش مبلمان شهري دارند.

مدیر منطقه چهار افزود: به منظور رشد بهتر گلها، ایجاد مناظر زیبا و حذف رقابت بین گلهای کاشته شده و علفهای هرزی که در اطراف آنها وجود دارند در اقدامی علفهای هرز در پارک مذکور نیز وجین شدند.

وی تصریح کرد: تسطیح و رگلاژ پارک نخلستان با هدف افزایش سرانه فضای سبز و خدمات رسانی به محلات کم برخوردار انجام شد.

مدیر منطقه چهار افزود: با همت نيروهاي واحد فضاي سبز منطقه ابتدا خاکهای مازاد در این پارک جمع آوری شده و حفره های ایجاد شده در سطح پارک نیز خاکریزی و پر شدند و سپس عملیات تسطیح و رگلاژ به وسیله گریدر انجام شد.

دٌر تصریح کرد: مدیریت فضای سبز شهری تنها محدود به مقولات مشخصی چون حفاظت از فضای سبز و درختان نبوده بلکه موضوعات متنوعی را در بر می گیرد که می توان به برنامه ریزی و هدایت فعالیتهای کاشت و استقرار گونه های متنوع گیاهی و سازگار با شرایط اقلیمی اشاره کرد.

 

نویسنده خبر: ز. لیموچی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها