اخبار
 انتشار: 09 مرداد 1398
   مشاهده: 234

  همکاری قرارگاه خاتم با شهرداری اهواز برای احداث پروژه های عمرانی

    معاون فنی و عمرانی شهرداری اهواز گفت: قرارگاه خاتم الانبیاء برای احداث سه پروژه عمرانی با شهرداری اهواز همکاری می کند.
به گزارش اداره ارتباطات معاونت فنی وعمرانی شهرداری اهواز محمد صفری روز سه شنبه در هشتاد و ششمین نشست علنی شورای شهر اهواز در صحن این شورا درخصوص لایحه خارج از دستورکار طراحی و ساخت پروژه های عمرانی شهر توسط قرارگاه خاتم الانبیاء افزود: صبح امروز با حضور فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء، استاندار خوزستان و شهردار اهواز تفاهم نامه ساخت سه پروژه تقاطع غیر همسطح میدان جمهوری، تقاطع غیر همسطح میدان دانشگاه و یک مجتمع فرهنگی، رفاهی و ورزشی برای خانواده کارکنان شهرداری منعقد شد.
وی با اشاره به اینکه ساخت تقاطع های غیر همسطح میدان جمهوری و دانشگاه جزء مصوبات طرح جامع شورای ترافیک اهواز است گفت: تقاطع غیر همسطح میدان جمهوری به صورت زیرگذر و روگذر می باشد و در میدان دانشگاه یک روگذر و ۲ چپ گرد ساخته می شود که تکمیل کننده رینگ های پل پنجم خواهند بود.
صفری بیان کرد: با ساخت این تقاطع ها مشکل گره ترافیکی این مناطق تاحدود زیادی حل می شود و تنها نیاز به ساخت یک تقاطع غیر همسطح در میدان لوله سازی است اما درحال حاضر شرایط میدان لوله سازی مانند میدان دانشگاه و جمهوری بحرانی نیست.
وی افزود: تفاهم نامه سه پروژه دیگر نیز بسته شد تا در صورت آمادگی شهرداری و وجود منابع مالی به عنوان اولویت های بعدی در اهواز ساخته شود، یکی از پروژه ها شامل تقاطع غیر همسطح حدفاصل پل هشتم تا انتهای خیابان تخت سلیمان است.

معاون شهردار اهواز گفت: ۲ طبقه کردن مسیر مصلی تا فلکه پادادشهر از دیگر پروژه ها است که به این منظور باید سه تقاطع در چهار راه سلمان فارسی، اتوبان آیت الله بهبهانی و چهار راه زند ساخته شود که البته به دلیل پر هزینه بودن جزء اولویت های بعدی شهرداری اهواز است.
صفری درپایان اذعان کرد: اعتبار این پروژه ها از محل املاک شهرداری است و به دلیل اینکه به صورت نقدی مبلغی را هزینه نمی کنیم مشکلی در اجرای سایر پروژه ها ایجاد نمی شود.

نویسنده خبر: نعیم دورقی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها