اخبار
 انتشار: 13 مرداد 1398
   مشاهده: 140

  هشت فاز جدید در کمربند سبز اهواز

به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ حمید امیری فرد مدیرعامل این سازمان از آخرین وضعیت فاز بندی پروژه های اجرایی کمربند سبز بعد از اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال بودجه به این پروژه، خبر داد.

   حمید امیری فرد مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: بعد از اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال بودجه جهت توسعه، حفظ و نگهداری از پروژه کمربند سبز، سریعاً مطالعات در این زمینه شروع و پروژه در هشت فاز تعریف شد.

وی با بیان اینکه پنج فاز اول این پروژه مربوط به توسعه کمربند سبز اهواز می باشد، افزود: مقرر شد در راستای توسعه کمربند سبز حدود یک هزار و ۱۵۰ هکتار از این اراضی به زیر کشت رفته و حفظ و نگهداری از این 1150 هکتار نیز انجام شود.

وی توضیح داد: جاده کمربندی اهواز حدفاصل جاده اندیمشک تا روبروی پادگان ارتش با مساحت ۲۵۰ هکتار و حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی، جاده کمربندی اهواز حدفاصل کانال سلمان تا جاده حمیدیه شمال عین دو با مساحت ۲۵۰ هکتار در حال انعقاد قرارداد، ادامه جاده کمربندی در محدوده پشت عین دو تا کانال خاکی با مساحتی بالغ بر ۳۰۰ هکتار که متاسفانه به دلیل آبگرفتگی هنوز اقدامی صورت نگرفته است، ادامه جاده کمربندی ساخته نشده پشت منطقه ملاشیه جنب نهالستان سلطانی با مساحتی بالغ بر ۲۰۰ هتار که هماهنگی‌های اولیه آن صورت گرفته و جاده‌ای کمربندی روبروی درب شماره یک صنایع فولاد محدوده پادگان شهید واعظی با مساحتی حدود ۱۵۰ هکتار که فقط تهیه نهال آن به عهده شهرداری اهواز بوده و کاشت و نگهداری آن توسط فرماندهان پادگان انجام خواهد شد، از پنج فاز اول این پروژه معرفی شده است.

امیری فرد در ادامه با تشریح سه فاز دیگر این پروژه یادآور شد: خط انتقال آب خام از بلوار پدافند هوایی تا میدان پلیس راه قدیم و خانه سازی به مسیر ۱۲ کیلومتر، تهیه و نصب پکیج شماره یک تصفیه فاضلاب در محدوده کوی سیاحی و مندلی و تهیه پکیج شماره دو تصفیه فاضلاب روبروی کوی ملاشیه که در حال تهیه برآورد اولیه و مطالعه می‌باشند از فازهای بعدی این پروژه بزرگ خواهد بود.

حمید امیری فرد در خصوص نصب پکیج های فاضلاب اذعان کرد: در صدد هستیم تا با نصب دو تصفیه خانه در محدوده کمربند سبز اهواز بتوانیم فاضلاب های شمال غرب اهواز را تصفیه و از آن جهت آبیاری کمربند سبز استفاده نماییم.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز با ابراز امیدواری در خصوص اجرای کامل این پروژه و تأثیر آن در کاهش آلودگی و تلطیف هوای اهواز، خاطرنشان کرد: امیدوارم مابقی دستگاه دولتی و خصوصی نیز در این مسیر به تعهدات خود عمل کرده و شهرداری اهواز را در اجرای هرچه بهتر این پروژه و تکمیل آن یاری نمایند.

گفتنی است پروژه کمربند سبز اهواز با مساحتی بالغ بر هفت هزار و ۲۰۰ هکتار از شمال به جنوب و از شرق به غرب اهواز می باشد که ۸۵۰ هکتار از این اراضی توسط شهرداری اهواز به زیر کشت رفته و در حال نگهداری می باشد.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها