اخبار
 انتشار: 30 مرداد 1398
   مشاهده: 708

  راه اندازی پارکینگ در هسته مرکزی شهر

فضل احمدی نیا،مدیر عامل سازمان پایانه های شهردا دری اهواز  از تخریب ایستگاه سابق اتوبوس های شهری شهید باهنر به منظور احداث پارکینگ شهید ادهم با مساحت بالغ بر 2000 متر مربع در شهر اهواز خبر داد.

   فضل احمدی نیا مدیر عامل سازمان پایانه های شهرداری اهواز، از تخریب ایستگاه سابق اتوبوس های شهری باهنر به منظور احداث پارکینگ شهید ادهم با مساحتی بالغ بر 2000 متر مربع و ظرفیتی بالغ بر 175 دستگاه خودرو در شهر اهواز خبر داد  و گفت: با توجه به  کمبود پارکینگ در هسته مرکزی شهر اهواز اولویت احداث پارکینگ در محورهای پر عملکرد هسته مرکزی شهری اهواز، به ‌مراتب بیشتر از هر زمانی دیگر احساس می شود

وی در خصوص پارکینگ موقت شهید ادهم گفت: با توجه به اینکه این محل جزء یکی از ایستگاه های قطار شهری می باشد و مدت 15 سال است که از خالی بودن آن میگذرد این مکان تبدیل به محل کارتون خواب ها  و تجمیع زباله شهری شده بود.

احمدی نیا ادامه داد: توجه سازمان به این مکان برای رفع بحران ترافیکی و ایجاد پارکینگ در خیابان سلمان فارسی با شهردار وقت کلانشهر اهواز در میان گذاشته شد که ایشان با واگذاری این محل به سازمان پایانه های شهرداری اهواز موافقت کردند و مقرر شد تا زمانی که قطار شهری در این محور راه اندازی شود، این مکان به عنوان پارکینگ شهید باهنر در اختیار سازمان پایانه های شهرداری اهواز قرار گیرد.

وی در ادامه عنوان کرد: سازمان پایانه ها شهرداری اهواز پس از اخذ مجوز از شهرداری  تشکیل تشریفات مزایده این مکان را به عنوان پارکینگ شهید باهنر به طرف برنده در مزایده واگذارکرد.

این مقام مسئول به خدمات گسترده این پارکینگ اشاره کرد و گفت: بار اصلی ترافیک و رفت‌وآمد وسایل نقلیه حمل‌ونقل شهری بر دوش خیابان سلمان فارسی، امام شرقی، شریعتی، خیابان ادهم و اتوبان ایت .. بهبهانی می باشد و راه اندازی این پارکینگ در این نقطه از شهر سبب کاهش بار ترافیکی این محورهای و خدمت رسانی در حمل و نقل شهری به شهروندان می شود.

فضل احمدی نیا در پایان با اشاره به معضل کمبود پارکینگ در شهر اهواز گفت: یکی از مشکلات شهری اهواز این است، که نحوه‌ شکل‌گیری این منطقه پر ازدحام از شهر، که خیابان های آن به صورت شطرنجی  شکل گرفته خود را در کمبود پارکینگ تعریف می نماید و این نقیصه بسیار مهم سبب بروز برخی از اختلالات در امر ترافیک و ایجاد بحران های حمل و نقل شهری شده است.


نویسنده خبر: احمد رضا ساکبی
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار