اخبار
 انتشار: 13 شهریور 1398
   مشاهده: 86

  هرس کلیه درختان منتهی به خیابان های مدارس همرمان با آغاز سال تحصیلی

به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهوز؛ روز گذشته جلسه ای با حضور صالح عبدالهی مدیرعامل، کاظم بنی تمیم معاون بهره برداری و فضای سبز و ناظران فضای سبز مناطق سازمان با مسئولین فضای سبز مناطق هشتگانه و نماینده معاونت امور اجتماعی و فرهنگی در خصوص بررسی مسائل فضای سبز و بازگشایی مدارس برگزار شد.

   صالح عبدالهی مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهردرای اهواز در این جلسه ضمن خوش آمدگویی به حاضرین، گفت: با نزدیک شدن به فصل بازگشایی مدارس، از همه مسئولین فضای سبز انتظار می رود نسبت به هرس درختان منتهی به مدارس بخصوص درختان کنار اهتمام ورزند.

وی خواستار پیگیری ویژه مناطق جهت خرید بذر و گل های فصلی پاییزه شد و اظهار کرد: مسئولین فضای سبز موضوع تامین اعتبار خرید بذر و گل های پاییزه را به صورت جدی و ویژه پیگیری نمایند.

عبداللهی ضمن تاکید بر روش صحیح آبیاری فضای سبز، یادآور شد: قطعاً همه می دانند با توجه به گرمی هوا، آبیاری درختان و فضای سبز در ساعات منتهی به ظهر جز آسیب رساندن به آن هیچ منفعتی ندارد، لذا برنامه آبیاری که از سوی سازمان به مناطق ابلاغ شده است را جدی بگیرید و در ساعاتی آبیاری نمایید که به شما ابلاغ شده است.

وی تنوع گونه های جدید را در فضای سبز را خواستار شد و اذعان کرد: کاشت گونه های جدید سازگار با شرایط آب و هوایی موجود در دستور کار مسئولین فضای سبز مناطق قرار بگیرد و بیشتر سعی در کاشت گیاهان بومی و درختان مثمر شود.

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز با بیان اینکه نسبت به ایستگاه های پمپاژ آب خام حساس باشید و به آنها رسیدگی نمایید، ادامه داد: کلیه ایستگاه ها و شبکه های پمپاژ آب خام بایستی فعال باشند تا در آبرسانی به فضای سبز خللی وارد نشود.

صالح عبدالهی در پایان با عنایت به بازگشایی مدارس خواستار رسیدگی بیشتر به این موضوع شد و خاطرنشان کرد: هرس درختان خیابان های منتهی به مدارس، هرس درختان در محوطه مدارس، پا بیل نمودن باغچه ها، کاشت گل های فصلی و درختان گل دار در مدارس، بلوارها و آیلندهای منتهی به مدارس از مهمترین اقداماتی است که باید توسط مسئولین فضای سبز مناطق صورت بگیرد.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها