اخبار
 انتشار: 13 شهریور 1398
   مشاهده: 169

  تشریح برنامه های آتی سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اهواز

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اهواز برنامه های آتی سازمان را ساماندهی دستفروشان و وانت بارها، رفع مشکلات بازارچه ها و فعالیت های عمرانی برشمرد.

    بابک ربیعی رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری در گفت و گویی راهبردی، رئوس کلی برنامه های این سازمان در دوره جدید مدیریتی را تشریح کرد.

وی گفت : مشکلات اقتصادی موجود در جامعه قابل انکار نیست بنابراین راهبرد حذف دستفروشان نه منطقی است ، نه متناسب با واقعیت های جامعه و نه مبتنی بر نگاه مدیریت شهری و شورای پنجم .

ربیعی اضافه کرد : با معضلات اجتماعی باید با نگاهی طبیبانه و آسیب شناسانه روبه رو شد.

وی افزود : از طرف دیگر، حفظ نظم، ایجاد امنیت روانی و ارتقا زیبایی بصری مطالبه شهروندان است و نمی توان نسبت به بی نظمی، آشفتگی و سد معابر شهری بی تفاوت بود .

ربیعی ادامه داد : تصمیم جدی سازمان و ساماندهی دستفروشان به نحوی است که هم نظم شهر حفظ شود و هم چرخه اقتصادی این بخش از جامعه دچار آسیب جدی نشود .

ربیعی گفت: گام نخست ساماندهی از هسته مرکزی شهر اهواز در منطقه یک یعنی خیابان سلمان فارسی (نادری )،خیابان امام و بازار امام آغاز خواهد شد و دستفروشان به جنب بیمارستان حضرت زهرا (س) منتقل خواهند شد .

وی ادامه داد : در گام های بعدی ضمن آسیب شناسی و برطرف نمودن نواقص و مشکلات شب بازارها ،سعی میکنیم در مناطق هشتگانه محل های مناسبی برای کسب و کار این عزیزان فراهم آوریم تا هم نظم و انضباط شهر حفظ شود و هم در این شرایط سخت اقتصادی ،چرخه اشتغال کسی متزلزل نشود .

وی همکاری نیروی انتظامی ،راهنمایی رانندگی ،اجراییات و حوزه خدمات شهری با سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی را رمز موفقیت و عامل به ثمر نشستن این طرح ها دانست و گفت : در دوره جدید مدیریتی تلاش می کنیم با همکاری و تعامل چند سویه و بین بخشی ،مشکلات شهر را در حوزه ساماندهی مشاغل مزاحم با تدبیر و نگاه اجتماعی حل کنیم .

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اهواز گفت : یکی از دغدغه های عمده بنده برخورد با سد معابر به هر نحوی می باشد که عمده آن توسط وانت بارها  در شریان های اصلی ارتباطی شهر موجب نارضایتی شهروندان شده است .

ربیعی توضیح داد :ساماندهی و جمع آوری وانت بارها در دستور کار سازمان قرار دارد و با جدیت دنبال می شود .

وی با بیان این مطلب که از شهروندان می خواهیم که با صبوری به مدیریت جدید فرصت دهند، گفت: برنامه های تدوین شده با استفاده از تجارب سایر کلانشهرها و بهره گیری از نظرات نخبگان در دست اقدام است و شهروندان اطمینان داشته باشند که با نگاه شهروند محوری تلاش می کنیم که فصل تازه ای از کتاب خدمت رسان گشوده شود .

وی عدم سرمایه گذاری بخش خصوصی را حلقه گمشده مدیریت در سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اهواز دانست و گفت: در اولین فرصت بسته های سرمایه گذاری را در معرض نگاه شهروندان قرار می دهیم و امیدواریم با بهره گیری از ظرفیت و توان و اتکا بخش خصوصی، فصل بسیاری از پروژه های عمرانی را با سرمایه گذاری بخش خصوصی باز کنیم .

ربیعی با اشاره به سامانه ارائه خدمت در گستره بازارچه های محله ای گفت: تلاش می کنیم ظرف یک فرصت چند ماهه، با بررسی وضعیت موجود بازارچه های محله ای، نسبت به رفع مشکلات ،ترمیم وبازسازی این بازارچه ها اقدام کنیم.

وی افزود: از شهروندان هم میخواهیم که ناظر باشند و پیشنهادات ،انتقادات و تذکرات خود را در خصوص کارکرد و عملکرد بازارچه های محلی سازمان را از طریق سامانه 137 به سازمان انتقال دهند .

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری در پایان خاطر نشان کرد : سازمان ساماندهی مشاغل شهری از سازمان های صف و ویترین شهرداری و مدیریت شهری محسوب می شود که ارتباط نزدیکی با شهروندان دارد بنابراین هیچ گونه کم کاری در این مجموعه پذیرفتنی نیست و امیدوارم ماحصل همه تلاش ها کسب رضایتمندی عمومی شهروندان ازمدیریت شهری و شورای شهر باشد .

نویسنده خبر: ب. کریمی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها