اخبار
 انتشار: 17 شهریور 1398
   مشاهده: 354

  تشریح آخرین وضعیت پروژه کمربند سبز در کارگروه مبارزه با گرد و غبار توسط مدیرعامل سازمان پارکها

به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ ظهر روز گذشته سومین جلسه از کارگروه مبارزه با پدیده گرد و غبار در سال جاری با حضور کیومرث حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران خوزستان، علی محمد طهماسبی بیرگانی دبیر ستاد ملی مبارزه با پدیده گرد و غبار، صالح عبدالهی مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز و تعدادی از مدیران عضو این کارگروه در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری خوزستان تشکیل شد.

   صالح عبدالهی مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: بعد از اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال بودجه جهت توسعه، حفظ و نگهداری از پروژه کمربند سبز، سریعاً مطالعات در این زمینه شروع و پروژه در هشت فاز تعریف شد.

وی با بیان اینکه پنج فاز اول این پروژه مربوط به توسعه کمربند سبز اهواز می باشد، افزود: مقرر شد در راستای توسعه کمربند سبز حدود یک هزار و ۱۵۰ هکتار از این اراضی به زیر کشت رفته و حفظ و نگهداری از آن نیز انجام شود.

وی به ترتیب فازبندی توضیح داد: فاز اول این پروژه از جاده کمربندی اهواز حدفاصل جاده اندیمشک تا روبروی پادگان ارتش با مساحت ۲۵۰ هکتار و حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی، فاز دوم جاده کمربندی اهواز حدفاصل کانال سلمان تا جاده حمیدیه شمال عین دو با مساحت ۲۵۰ هکتار در حال انعقاد قرارداد، فاز سوم از ادامه جاده کمربندی در محدوده پشت عین دو تا کانال خاکی با مساحتی بالغ بر ۳۰۰ هکتار که متاسفانه به دلیل آبگرفتگی هنوز اقدامی صورت نگرفته است، فاز چهارم ادامه جاده کمربندی ساخته نشده پشت منطقه ملاشیه جنب نهالستان سلطانی با مساحتی بالغ بر ۲۰۰ هتار که هماهنگی‌های اولیه آن صورت گرفته و فاز پنجم از جاده‌ای کمربندی روبروی درب شماره یک صنایع فولاد محدوده پادگان شهید واعظی با مساحتی حدود ۱۵۰ هکتار که فقط تهیه نهال آن به عهده شهرداری اهواز بوده و کاشت و نگهداری آن توسط فرماندهان پادگان انجام خواهد شد، پنج فاز اول این پروژه معرفی شده است.

عبدالهی در ادامه با تشریح سه فاز دیگر این پروژه یادآور شد: فاز ششم این پروژه شامل خط انتقال آب خام از بلوار پدافند هوایی تا میدان پلیس راه قدیم و خانه سازی به مسیر ۱۲ کیلومتر، فاز هفتم تهیه و نصب پکیج شماره یک تصفیه فاضلاب در محدوده کوی سیاحی و مندلی و فاز هشتم نیز تهیه پکیج شماره دو تصفیه فاضلاب روبروی کوی ملاشیه که در حال تهیه برآورد اولیه و مطالعه می‌باشند از مهمترین فازهای این پروژه بزرگ خواهند بود.

صالح عبدالهی در خصوص نصب پکیج های فاضلاب اذعان کرد: در صدد هستیم تا با نصب دو تصفیه خانه در محدوده کمربند سبز اهواز بتوانیم فاضلاب های شمال غرب اهواز را تصفیه و از آن جهت آبیاری کمربند سبز استفاده نماییم.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز با ابراز امیدواری در خصوص اجرای کامل این پروژه و تأثیر آن در کاهش آلودگی و تلطیف هوای اهواز، خاطرنشان کرد: امیدوارم مابقی دستگاه دولتی و خصوصی نیز در این مسیر به تعهدات خود عمل کرده و شهرداری اهواز را در اجرای هرچه بهتر این پروژه و تکمیل آن یاری نمایند.

گفتنی است پروژه کمربند سبز اهواز با مساحتی بالغ بر هفت هزار و ۲۰۰ هکتار از شمال به جنوب و از شرق به غرب اهواز است که ۸۵۰ هکتار از این اراضی توسط شهرداری اهواز به زیر کشت رفته و در حال نگهداری است.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها