اخبار
 انتشار: 06 مهر 1398
   مشاهده: 190

  مشاغل مزاحم در اهواز ساماندهی می شوند

 

   رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اهواز: پروژهای متعددی در حوزه ساماندهی در دست احداث و مطالعه می باشد که امیدواریم در سال جاری با همت شورای اسلامی شهر اهواز و شهردار محترم شاهد راه اندازی این پروژها باشیم.

بابک ربیعی به مهمترین طرح های ساماندهی مشاغل شهری که تا کنون ساخته شده است اشاره کرد و گفت: در شهر اهواز تاکنون هفت مجتمع صنفی ساخته شده و تعداد 1050 کارگاه و انبار صنوف مزاحم شهری به این مکان ها منتقل شده اند که می توان از مجتمع آلومینیوم کاران، آهن فروشان غرب، آهن فروشان شرق، مجتمع نمایشگاه اتومبیل شرق، مجتمع علامه، اسقاط فروشان، بنکداران شرق نام برد.

ربیعی افزود: در این راستا 7 مجتمع صنفی دیگر در دست احداث است که تا سال     باید ساماندهی شوند که می توان به بازار چوب با 60درصد پیشرفت فیزیکی، فاز دوم نمایشگاها با ظرفیت 50 نمایشگاه، فاز دوم علامه با 70درصد پیشرفت فیزیکی و با ظرفیت 65 کارگاه، مجتمع بنکداران غرب با 50 درصد پیشرفت فیزیکی و 81 انبار، مجتمع مصالح فروشان عین2 با ظرفیت 200 انبار و مجتمع مصالح فروشان مسیر ملاشیه با ظرفیت 300 انبار و مجتمع نمایشگاه های غرب اهواز که در حال زیر سازی است اشاره کرد.

ربیعی از احداث و راه اندازی بازار احشام فروشان خبر داد و گفت: جهت ساخت بازار احشام  فروشان زمینی در منطقه 3 آماده گردیده است که به زودی شاهد کلنگ زنی آن خواهیم بود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مسائل پیش رو ساماندهی موزائیک سازان، لوازم ساختمانی و بهداشتی در شهر اهواز می باشد که مطالعات اولیه آن در حال انجام است.

ربیعی گفت: از دیگر پروژه های در دست مطالعه این سازمان می توان به مجتمع مصالح فروشان شرق اهواز، مجمع سنگ فروشان و شهرک سلامت اشاره کرد.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری گفت: یکی از کلیدی ترین پروژه های در دست اقدام این سازمان که نقش مهمی در تامین امنیت غذایی در استان خواهد داشت تکمیل فاز دوم میدان الغدیر می باشد. احداث نیم فاز دوم میدان میوه و تره بار الغدیر اهوازهمچنین فاز سوم میدان الغدیر که طرح اولیه مطالعات آن در دست تهیه است  نقش مهمی در افزایش ظرفیت خدمت رسانی به شهروندان اهوازی خواهد داشت .

 

وی ادامه داد: پیگیری احداث کشتارگاه دوم شهر اهواز با مشارکت بخش خصوصی یک گام بلند در مشارکت بخش خصوصی در مدیریت شهری محسوب می شود .

ربیعی در پایان گفت: طبق دستور شهردار محترم اهواز اقدامات ویژه ای برای جانمایی شب بازارها و بازارچه های عرضه مستقیم محصولات اولیه در مناطق 8گانه در دست اجراست و امید است با کار و فعالیت شبانه روزی بتوانیم  رضایتمندی عمومی شهروندان از نحوه فعالیت و خدمت رسانی سازمان جلب نماییم.

 

 

نویسنده خبر: ب. کریمی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها