اخبار
 انتشار: 09 مهر 1398
   مشاهده: 358

  آغاز واکاری و کاشت ۱۳ هزار اصله نهال در کمربند سبز

به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ صالح عبدالهی مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز از واکاری و کاشت ۱۳ هزار اصله نهال در کمربند سبز اهواز خبر داد.

   صالح عبدالهی مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: در گام نخست با عنایت به شروع فصل کاشت، تعداد ۵ هزار اصله نهال توسط پیمانکار توسعه کمربند سبز اهواز  کاشته خواهد شد.

وی با اشاره به واکاری نهال های از بین رفته، افزود: در گام دوم نیز دو پیمانکار حفظ و نگهداری از کمربند سبز، هر کدام تعداد چهار هزار اصله نهال و در مجموع هشت هزار اصله نهال در کمربند سبز اهواز، کشت خواهند کرد.

عبدالهی با بیان اینکه نهال کاشته شده از گیاهان بومی و مقاوم هستند، اظهار کرد: اکثر نهال هایی که در واکاری استفاده خواهند شد از خانواده‌ی کهور، اوکالیپتوس و کنار خواهند بود، که همه آنها از گیاهان بومی استان می باشند.

وی با اشاره به سیل اخیر در استان خوزستان و شهرستان اهواز، یادآور شد: حدود ۴۰۰ هکتار از اراضی کمربند سبز اهواز توسط سیل، تخریب شد و تمام نهال های کاشته شده از بین رفت. اما خوشبختانه عملیات زهکشی و کاشت 90 هکتار از این اراضی توسط شهرداری اهواز در حال انجام می باشد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اهواز در پایان خاطرنشان کرد: حسب دستور شهردار اهواز  در خصوص مصرف بهینه آب در فضای سبز، طرح ایستگاه تصفیه فاضلاب جهت آبیاری فضای سبز و طرح استفاده از کوزه های سفالی جهت آبیاری و کاهش مصرف بهینه آب در کمربند فضای سبز اهواز مطرح و در حال پیگیری      می باشد.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها