اخبار
 انتشار: 16 مهر 1398
   مشاهده: 69

  ایمن سازی 20 نقطه سانحه خیز معابر منطقه یک شهرداری اهواز

با هدف تردد ایمن شهروندان 20 نقطه سانحه خیز در سطح منطقه یک شناسایی و ایمن سازی شد.

    به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه یک اهواز، یاسین کاوه پور مدیر منطقه گفت : ایمن سازی معابر شهری نیاز به تعریف مباحث و برنامه‌های راهبردی و کاربردی در زمینه ترافیک دارد و حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه نیز با توجه به اهمیت ایمن سازی معابر شهری، عمده فعالیت‌های این بخش را به ارائه طرح‌های کارآمد ترافیکی در این زمینه اختصاص داده است.
وی، نقش معابر شهری در عبور و مرور آسان وسائط نقلیه همچنین تردد عابرین پیاده را یادآور شد و گفت: تمرکز بر اقدامات و اجرای طرح‌های ترافیکی که خروجی آن در نهایت عابرین و سرنشینان خودرو را منتفع می‌سازد از برنامه‌های مهمی است که حوزه حمل و نقل و ترافیک شهرداری بر انجام آن طی سال جاری تاکید ویژه‌ای دارد.
کاوه پور با اشاره به نقش کلیدی پرسنل شهرداری در اجرای طرح‌های مختلف این مجموعه اظهار داشت: در اجرای طرح‌های ترافیکی نیز از توانمندی و ظرفیت پرسنل ذیربط به نحو مطلوبی بهره‌گیری می‌شود.
مدیر منطقه بر لزوم توجه به مبانی و استانداردهای ایمنی در اجرای طرح‌های ترافیکی در سطح شهر تاکید کرد و افزود: در این منطقه اجرای این طرح‌ها با توجه به مبانی استاندارد سازی و با هدف کاهش تصادفات اجرا می‌شود.
یاسین کاوه پور با اشاره به استفاده از تجهیزات ایمن سازی در طرح‌های ترافیکی بیان کرد: در اجرای این طرح‌ها اقداماتی همچون ساماندهی سرعت گیرها،نصب علائم ترافیکی مناسب، جانمایی صحیح بلوک‌های عابر پیاده و تابلوهای هدایت مسیر نیز انجام می‌گیرد.
کاوه پور با بیان اینکه، لازمه اجری طرح‌های کارشناسی شده در حوزه ترافیکی در معابر شهری نیاز به لحاظ کردن پارامترهای هندسی، ترافیکی و کنترلی دارد، گفت: رسیدن به مدل و الگوهای مناسب از مهمترین اقداماتی است که در ارائه طرح‌های ترافیکی لحاظ می‌شود.
گفتنی است در این راستا معاونت حمل و نقل و ترافیک این منطقه نسبت به آشکار سازی و ارتقاء ایمنی نقاط سانحه خیز منطقه در بلوار آیت اله بهبهانی ، خیابان آزادگان ، خیابان امام شرقی و بلوار جمهوری غربی اقدام کرد.

نویسنده خبر: م. زنگنه
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها