اخبار
 انتشار: 09 آبان 1398
   مشاهده: 353

  نشست مشترک سازمان سرمایه گذاری و دانشگاه علمی کاربردی شهرداری

نشست مشترک روسای سازمان سرمایه گذاری و دانشگاه علمی کاربردی شهرداری اهواز و جهانبخشی عضو شورای اسلامی شهر در این دانشگاه تشکیل شد .

به گزارش امور ارتباطات سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری اهواز ، رئیس این سازمان ضمن تشکر از استقبال رئیس دانشگاه علمی کاربردی شهرداری و عضو شورای اسلامی شهر گفت : یکی از مشکلات مدیریت سنتی ، مدیریت هزینه به همراه اثربخشی پایین است . اما امروز در مدیریت به استفاده از ظرفیتهای موجود توجه ویژه ای  می شود .

عبدالامیر کمایی ادامه داد : دانشگاه علمی کاربردی یکی از ظرفیت های معقول در شهرداری است که می تواند به عنوان پشتوانه علمی طرح ها و برنامه های این سازمان و در سطحی بالاتر محور توسعه شهرداری مطرح باشد .

 وی  با تاکید برنیاز سازمان سرمایه گذاری به یک پشتوانه علمی جهت برنامه ها و پروژه های خود گفت : ما به مشاوری توانمند جهت مطالعات ، استراتژی ها ، برنامه ریزی ها ، اهداف و . . . در حوزه سرمایه گذاری نیازمندیم و چه ظرفیتی بهتر از دانشگاه کاربردی شهرداری می تواند در این مسیر همراه  ما باشد .

رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای شهرداری اهواز افزود : این دانشگاه با توجه به ظرفیتهای خود قابلیت همکاری و تبادل اطلاعات و تجارب در سایر مجامع علمی در داخل و خارج از استان را دارد که این خود امتیاز مثبتی به شمار می رود .

کمایی با اشاره به ظرفیتهای مختلف اهواز در خوزستان در جذب مشارکت بخش خصوصی اظهار کرد : یکی از این ظرفیت ها ، قرابت و نزدیکی با کشور دوست و برادر عراق است که متاسفانه هنوز نتوانسته ایم از این پتانسیل برای رونق و اشتغال زایی در اهواز و خوزستان بهره ببریم .

وی افزود : اکثر عراقیها پس از ورود به کشور به سایر شهرهای ایران برای خدمات گیری مراجعه می کنند . در صورتیکه اگر زیر ساختهای لازم در حوزه های گردشگری ، توریسم سلامت ، تفریحی ، اقتصادی و . . . در اهواز ایجاد شود ، با توجه به پیوندهای قومی و زبانی ، مسافرین عراقی دیگر نیاز به رفتن به شهرهای دیگر را احساس نمی کنند .

رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی وعده داد : در این موضوع به صورت یک بسته ویژه درحال کار هستیم و بزودی اقدامات عملیاتی آغاز می شود .

عبدالامیر کمایی در پایان خبر داد : بزودی تفاهم نامه همکاری مشترک میان سازمان سرمایه گذاری و مشترکتهای مردمی و دانشگاه علمی کاربردی جهت استفاده از خدمات علمی و مطالعاتی این دانشگاه در پروژه های سرمایه گذاری منعقد می شود و طبق آن ما ایده ها و طرح های خود را جهت انجام مطالعات به دانشگاه علمی کاربردی ارائه می کنیم و امیدواریم این تجربه موفق آمیز به سایر بخش های شهرداری نیز تسری یابد .

در ادامه عضو شورای اسلامی شهر ، تفاهم نامه بین سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی و دانشگاه علمی و کاربردی را به فال نیک گرفت و اظهار کرد : از ابتدای حضورم در شورای پنجم همواره به استفاده از ظرفیت های علمی دانشگاه علمی کاربردی شهرداری تاکید و اصرار داشته ام .

مازیار جهانبخشی ادامه داد : استفاده نکردن از ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی شهرداری ، اجحاف بزرگی در حق شهرداری است وباید مجموعه شهرداری در این خصوص اهتمام ویژه ای داشته باشند .

وی ابراز امیدواری کرد :با تفاهمی که بین سازمان سرمایه گذاری و دانشگاه علمی کاربردی شهرداری ایجاد می شود منتظر تحول مثبتی درحوزه سرمایه گذاری در اهواز باشیم . ضمن آن که بنده و سایر اعضای شورای شهر در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد .

در این جلسه همچنین رئیس دانشگاه علمی کاربردی شهرداری اهواز ضمن خیرمقدم به مهمانان با ارائه گزارشی از عملکرد 5 ساله این مرکز گفت : این دانشگاه علیرغم نوپا بودن در همین مدت کوتاه توانسته است به موفقیتهای مهمی در زمینه های مختلف علمی ، پژوهشی ، مطالعاتی و محیط زیستی و . . . در سطوح استان و کشور دست یابد و رتبه های برتر در رشته های گوناگون بیانگر پیشرفت ویژه دانشگاه علمی کاربردی شهرداری اهواز است .

اسماعیل احمدی فر افزود : بارها به همه معاونتها ، مناطق و سازمانهای شهرداری اهواز اعلام کرده ایم که با توجه به ظرفیتهای خود آماده همکاری با آنها در جهت پیشرفت سیستم هستیم زیرا که ما خود را زیر مجموعه شهرداری اهواز می دانیم .

وی با اشاره به تفاهم همکاری با سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی گفت : اساتید این دانشگاه ، ایده هایی در حوزه سرمایه گذاری دارند که امیدواریم با فرصتی که سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی در اختیار دانشگاه علمی کاربردی قرارداده است ، این ایده ها و نظرات به پروژه های بزرگ و ماندگاری تبدیل شوند .
نویسنده خبر:
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها