اخبار
 انتشار: 19 آبان 1398
   مشاهده: 247

  باکس های حمل پسماند ساختمانی در شهر اهواز نصب می شوند

    مدیر عامل سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز  گفت : باکس های حمل پسماند ساختمانی جز به صورت مکانیزه  به منظور جمع آوری نخاله های خرد و فضای سبز در شهر اهواز نصب می شوند.
به گزارش اداره ارتباطات  سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز، علی منصوری عنوان کرد:روزانه 3000 تن پسماند ساختمانی در شهر اهواز به وجود می آید که از این مقدار در حدود 500 تن حاصل از پسماندههای ساختمانی جز است.
مدیر عامل افزود:سازمان خدمات موتوری برای رفع مشکل پسماندهای ساختمانی جز و حفظ  زیبایی و سلامت شهر طرح ویژه ای برای آینده در نظر گرفته است.
منصوری افزود :در حال پیگیری عقد  قرارداد با شرکت در قالب برگزاری مناقصه هستیم  تا بر اساس آن باکس ها و اسکیب لودرهای حمل پسماندهای ساختمانی جز  اهواز خریداری و در قالب یک طرح  به صورت مکانیزه  برای خدمت رسانی به شهروندان مورد بهره برداری قرار گیرند.
وی در ادامه گفت: علی رغم اینکه مکان هایی در شرق و غرب اهواز برای تخلیه کل  پسماندهای ساختمانی اهواز در نظر گرفته ایم ، ولی تخلیه پسماندهای ساختمانی جز در حاشیه رودخانه و مکان های مستعد که فاقد فضای سبز هستند صورت می گیرد.
مدیر عامل بیان کرد:در طرح جدید باکس های حمل پسماند ساختمانی جز در مکان درخواست شده  نصب می شوند و مدت زمان حضور آنها تا پایان عملیات تعمیر ساختمان قابل تمدید است.
منصوری گفت: ظرفیت اسمی این باکس ها در حدود 3 تن هست که تنها برای حمل پسماندهای ساختمانی جز مورد استفاده قرار می گیرند.
مدیر عامل با بیان اینکه منظور از پسماندهای ساختمانی جز ، ضایعات ناشی از تعمیرات و نوسازی های  ساختمان و منازل است افزود :شهروندان  در هنگام انجام تعمیرات و نوسازی در ساختمان ملزم به استفاده از باکس های ساختمانی هستند.
منصوری در ادامه گفت: پیش از این برای حمل پسماندهای ساختمانی جز  ضابطه و طرحی برای اجرا وجود نداشت  و ضایعات به صورت غیر مجاز حمل و  تخلیه می گردید که باعث بروز مشکلاتی در سطح شهر اهواز شد.
مدیر عامل گفت :ساماندهی پسماندهای ساختمانی جز همواره از دغدغه های اعضای  شورای اسلامی و شهردار اهواز بوده است که تلاش های بسیاری برای اجرایی شدن آن به عمل آوردند  و سازمان خدمات موتوری نیز در این راستا اقدام نمود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: عامل اصلی موفقیت در این طرح همکاری و همراهی شهروندان عزیز اهوازی است و در این رابطه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی  لازم به آنها ارائه خواهد شد. 
 

نویسنده خبر: احسان سنجری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها