اخبار
 انتشار: 19 آبان 1398
   مشاهده: 170

  مدیرعامل سازمان پارکها خبر داد: کاشت 200 نفر نخل در منطقه دو در آینده نزدیک

به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ صبح امروز جلسه ای با حضور علیرضا عالیپور معاون خدمات شهری شهرداری اهواز، رسول جامعی مدیر منطقه دو، صالح عبدالهی مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز و جمعی از مدیران و معاونین این دو مجموعه در سالن جلسات شهرداری منطقه دو برگزار شد.

صالح عبدالهی مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: طبق توافقات صورت گرفته با مدیریت منطقه دو شهرداری اهواز، مبنی بر خرید و کاشت ۲۰۰ نفر نخل مثمر جهت کاشت در سطح منطقه دو،  این جلسه برگزار شد.

عبدالهی با اشاره به دستور شهردار اهواز مبنی بر کاشت درختان مثمر به ویژه نخل سطح کلانشهر اهواز، عنوان کرد: در بازدید اخیر شهردار از پژوهشکده خرما و میوه های گرمسیری استان خوزستان، توافقاتی در خصوص خرید نخیلات خرمای مشابه و همسان صورت پذیرفت.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری خاطرنشان کرد: ۲۰۰ نفر نخل استفاده شده که در جاده ساحلی حدفاصل کتابخانه مرکزی تا پل شهید دقایقی می باشند و سعی شده است از درخت نخل زاهدی به دلیل رشد متوسط، تاج برافراشته شده و فصل کاشت استفاده شود.

وی در ادامه ضمن ابراز اینکه تلفات در کاشت نهال کیسه ای زیاد می باشد، بیان کرد: در نظر داریم با همکاری منطقه دو، نهالستانی جهت پرورش درختان سه ساله و چهار ساله در سازمان احداث نماییم تا بدین وسیله مقاومت درختان بعد از کاشت بیشتر شده و نگهداری از آنها نیز راحت تر شود.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: استفاده از نرده های سیمانی با طرح چوب همراه با پایه چراغ های 80 سانتی جهت زیباسازی و همچنین عدم ورود شهروندان در فضای سبز، در دستور کار قرار گرفته است و اولین پروژه ظرف مدت ۱۰ روز کاری در منطقه دو اجرا خواهد شد.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها