اخبار
 انتشار: 23 آبان 1398
   مشاهده: 299

  نشست تخصصی بررسی نقش آلاینده ها و گیاهان در بروز آلرژی تنفسی پس از باران در اهواز برگزار شد

به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ صبح روز گذشته نشست تخصصی بررسی نقش آلاینده ها و گیاهان در بروز آلرژی تنفسی پس از باران در اهواز، با حضور شهردار اهواز، معاون خدمات شهری شهرداری اهواز، مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز، اساتید و اعضای هیأت های علمی دانشگاه ها، نماینده های سازمان های مردم نهاد و اصحاب رسانه در سالن آمفی تئاتر مهتاب برگزار شد.

صالح عبدالهی مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: حسب دستور شهردار اهواز جناب مهندس شاعری در خصوص برگزاری یک نشست تخصصی و علمی جهت بررسی علل بروز آلرژی تنفسی پس از باران در اهواز، این همایش علمی برگزار شد.
وی ضمن ابراز اینکه هنوز نتایج در خصوص متهم کردن گیاه کنوکارپوس به لحاظ علمی ثابت نشده است، افزود: متاسفانه یک سری از افراد بدون تحقیقات علمی گیاه کنوکارپوس را به آلرژی تنفسی پس از باران های اهواز متهم کرده اند و این موضوع را به هیأت محترم دولت نیز کشانده اند.
عبدالهی اظهار داشت: اکثر گیاهان در فصل پاییز گرده افشانی می کنند و باعث حساسیت های فصلی می شوند و این موضوع فقط مختص گیاه کنوکارپوس نمی باشد.
ایشان با بیان اینکه قصد مقاومت و دفاع از این گیاه را نداریم، تصریح کرد: اگر محققان و پژوهشگران وارد این قضیه شوند و تحقیقاتی صورت پذیرد که همه چیز را در مورد گیاه کنوکارپوس ثابت کند ما آماده هر گونه همکاری با آن هستیم.
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز اذعان کرد: تحقیقاتی که توسط برخی از اعضای هیأت علمی دانشگاه های کشاورزی و چمران در خصوص این گیاه صورت گرفته است، نشان می‌دهد که کنوکارپوس بسیاری از آلاینده های شهری را با برگ های خود جذب کرده و نقش بسزایی در تولید پاکی هوا دارد.
صالح عبدالهی در پایان خاطر نشان کرد: متاسفانه مسؤولین نقش آلاینده های شرکت های صنعتی مثل فلرهای نفتی، صنایع فولاد، شرکت کربن بلاک، گروه ملی، توسعه‌ نیشکر خوزستان و همچنین گرد و غبار ها رو فراموش کرده و تمام تأکید خود را بر حذف درخت کنوکارپوس بکار گرفته اند، که هنوز اتهام آن ثابت نشده است.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها