اخبار
 انتشار: 10 آذر 1398
   مشاهده: 574

  برگزاری جشنواره ایتاپ با محوریت مدیریت شهری در دانشگاه پیام نور اهواز

رئیس گروه مطالعات و پژوهش شهرداری اهواز از برگزاری بیستمین جشنواره ایتاپ(از ایده تا پدیده) باهمکاری دانشگاه پیام نور اهواز، پارک علم و فناوری خوزستان و معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اهواز با محوریت مدیریت شهری در دانشگاه پیام نور اهواز خبر داد.
وی در این خصوص گفت: جلسات هماهنگی با دانشگاه پیام نور برای برگزاری جشنواره ایتاپ شهروندی به منظور آگاهی ایده های شهروندان در محورهای حمل و نقل و ترافیک، خدمات شهری، فضای سبز، فناوری اطلاعات، سامانه¬های هوشمند و زیباسازی از اسفند سال گذشته اغاز شد و در نهایت به برگزاری این جشنواره ارزشمند منجر شد.
خانم فرجی افزود: ایده¬های شهروندان در زمینه¬های مختلف یک سرمایه اجتماعی ارزشمند است که حتما میبایست مدیران شهری آنها را قدر بدانند، زیرا شهروند امروز دغدغه¬مند و اندیشگر است و گاه راه حلهای خوبی برای مشکلات موجود دارد به ویژه مشکلات در حوزه مدیریت شهری که به دلیل ارتباط تنگاتنگ با زندگی مردم در صدر این توجهات می¬باشند.
وی تصریح کرد: شهرداری آماده استفاده از ایده های دانشجویان و دانشگاه است، همان¬طور که در سالهای اخیر با برگزاری نشست¬های تخصصی و حمایت از پایان¬نامه های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه های مرتبط عزم خود را در این خصوص نشان داده است.
خانم فرجی همچنین افزود: در جشنواره ایتاپ بعدی سعی داریم با اطلاع¬رسانی بهتر و گسترده تر از ایده های بیشتری بهره¬مند شویم زیرا حوزه مدیریت شهری از خانه شهروندان آغاز می شود و تا پل ها و بزرگراه¬ها ادامه می یابد.
وی در ادامه گفت: ایده های برتر این جشنواره در اختیار مدیران شهری قرار خواهد گرفت تا در صورت صلاحدید مورد استفاده قرار گیرد.
دکتر سلیمانی مقدم رئیس دانشگاه پیام نور اهواز نیز با قدردانی از همکاری شهرداری اهواز در این جشنواره اظهار داشت: حوزه مدیریت شهری یکی از حوزه های چالشی است که امیدواریم این ایده¬ها تبدیل به پدیده شوند و بتوانند برخی از مشکلات موجود را حل کنند.
همچنین نماینده پارک علم و فناوری خوزستان در مراسم اختتامیه جشنواره ایتاپ با محوریت مدیریت شهری هدف از برگزاری این جشنواره‌ها را، شناساندن مراکز رشد به جامعه مخاطبان که عمدتاً فارغ التحصیلان هستند و گسترش فرهنگ ایده‌پردازی و خلاقیت در جامعه دانست، و افزود: با توجه به تجربیات کسب شده در طی این سال‌ها به تدریج سعی کردیم، روابط خود را با دانشگاه‌های استان گسترش دهیم و در برگزاری رویدادها از سازمان‌های متولی کمک بگیریم.
مهران آقاخانی با اشاره به اینکه بعضی از شرکت¬های مستقر در پارک علم و فناوری استان خوزستان روزی در چنین جشنواره هایی برای نخستین بار شرکت کردند و مطرح شدند، گفت: رسالت پارک علم وفناوری در این حوزه کمک به ایده های برتر در این جشنواره¬ها در جهت اجرایی شدن و ورود به بازارکسب و کار است.
علیجانی مدیرکل ارتباطات و امور بین¬الملل شهرداری اهواز نیز در این مراسم به برگزاری نشست تخصصی "بررسی نقش آلاینده ها و گیاهان در بروز آلرژی تنفسی پس از باران" باحضور اساتید دانشگاه چمران و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان به عنوان نمونه ای از نقش هدایتگری دانشگاه در چند روز اخیر اشاره کرد و گفت: با برگزاری این نشست یافته¬های علمی جامعه دانشگاهی به بدنه اجرایی انتقال، و مشخص شد که گیاه کونوکارپوس مقصر ایجاد آلرژی نیست و هیچ سند علمی دال بر آلرژی زایی این گیاه وجود ندارد.
در پایان روح الله نخعی دبیر علمی بیستمین جشنواره ایتاپ و نخستین جشنواره ایتاپ شهروندی با ارائه توضیحاتی گفت: در این جشنواره 71 ایده از سراسر کشور به جشنواره ارسال شد که از این تعداد 13 ایده انتخاب و مورد داوری نهایی قرار گرفتند، و در نهایت سه ایده برتر از شهرهای قزوین، تهران و اهواز توسط هیات داوران انتخاب شدند، و از ایده¬ پردازان ایده های منتخب قدردانی گردیده وجوایزی به آنها اهدا شد.
مدیر کانون خلاقیت و نواوری دانشگاه پیام نور از کمکهای مادی و معنوی شهرداری اهواز در بخش داوری و برگزاری سپاسگزاری کرد و اظهار امیدواری کرد تا ایده های ارسالی مورد استفاده حوزه مدیریت شهری قرار گیرند.

نویسنده خبر: مرتضی فاطمی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها