اخبار
 انتشار: 07 دی 1398
   مشاهده: 911

  کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل در مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری اهواز برگزار شد

    آشنایی با پدافند غیرعامل از آنجا که به کاهش آسیب‌پذیری‌ها و مدیریت تهدیدات و بحران‌ها بدون نیاز به تجهیزات نظامی می‌پردازد؛ برای دانشجویان ضروری است.

به همین جهت معاونت پژوهش و فناوری مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری اهواز، دوره اصول و مبانی پدافند غیرعامل را به مدت ۵ ساعت در سالن اجتماعات شهدای هسته ای دانشگاه برگزار ;vد.

در این کارگاه آموزشی سعی بر این بود که دانشجویان، آشنایی کلی نسبت به موضوع پدافند غیر عامل و اهم محورهای این حوزه پیدا کنند و خانم مهندس سیاحی از اساتید دانشگاه به بیان نکاتی در مورد مبانی علمی، نظری و اجرایی- عملیاتی پدافند غیرعامل پرداختند.

وی تأکید کرد: امروزه آحاد مردم جامعه باید با امر پدافند غیرعامل آشنا باشند. متأسفانه فضای جامعه طوری شکل گرفته است که هر جا سخن از پدافند غیرعامل به میان بیاید، همه اذهان به سمت پدافند غیرعامل در نیروی هوایی سوق پیدا می‌کنند. در صورتی‌که ما در تمامی ابعاد استراتژیک اعم از فضای اقتصادی، فرهنگی، سایبر و فضای مجازی و همچنین محیط‌های علمی- آموزشی شاهد این هستیم که باید آموزش صحیح پدافند غیرعامل متناسب با این فضاها انجام پذیرد.

در پایان با طرح سؤالات کاربردی سعی شد که اهمیت موضوع پدافند غیرعامل بیش‌از پیش برای دانشجویان تبیین گردد و سوالات دانشجویان در این زمینه پاسخ داده شد.

نویسنده خبر: مجتبی شاهولی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها