اخبار
 انتشار: 09 دی 1398
   مشاهده: 168

  همایش بصیرت و روشنگری شهرداری اهواز برگزار شد

 

به گزارش معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج شهرداری اهواز : صبح امروز همایش بصیرتی و روشنگری به مناسبت گرامیداشت حماسه ۹ دی در محل تالار شهید جمالپور (تالار شهر) شهرداری اهواز با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان و امام‌جمعه اهواز، فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان، فرماندار اهواز، شهردار اهواز، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اهواز، قائم مقام ، معاونین ،مدیران ستادی ، مدیران مناطق هشتگانه ، مدیران عامل سازمانهای تابعه وفرماندهان وشورای پایگاه های مقاومت بسیج شهرداری اهواز و دیگر کارکنان ، فرماندهان و شورای پایگاه های مقاومت بسیج و کارکنان شهرداری اهواز برگزار شد.

 احمد حاتمی مسئول سازمان بسیج شهرداری اهوازاظهارداشت: همایش بصیرتی و روشنگری مدیران، کارکنان ، فرماندهان و شورای پایگاه های مقاومت بسیج شهرداری اهواز  برگزار شد.

وی افزود: این همایش در آستان یو الله 9 دی میثاق امت با ولایت با محوریت ، مسائل سیاسی ، داخلی و خارجی ، ولایت پذیری و مبانی انقلاب اسلامی ، بررسی جریان های انحرافی برگزار گردید.

مسئول سازمان بسیج شهرداری اهواز خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این همایش جریان شناسی سیاسی ، توانمندی سازی مدیران ، کارکنان ، فرماندهان و شورای پایگاه های مقاومت بسیج شهرداری اهواز وهمچنین پویایی و رشد بسیجیان عنوان کرد.

حاتمی در ادامه گفت: در این همایش که با حضور شهردار اهواز، قائم مقام ، معاونین ،مدیران ستادی ، مدیران مناطق هشتگانه ، مدیران عامل سازمانهای تابعه وفرماندهان وشورای پایگاه های مقاومت بسیج شهرداری اهواز و دیگر کارکنان خدوم شهرداری اهواز انجام گرفت از فرمایشات نماینده محترم ولی فقیه در استان حضرت حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد و فرمانده محترم سپاه حضرت ولیعصر(ع) سردار سرتیپ پاسدار شاهوار پور استفاده بهینه قرار گرفت.

احمد حاتمی مسئول سازمان بسیج شهرداری اهواز گفت که در این همایش حماسه سرایی 8سال دفاع مقدس سردار حاج صادق آهنگران یکی دیگر از برنامه های همایش بصیرتی و وروشنگری شهرداری اهواز بود.

 نماینده ولی‌فقیه دراستان خوزستان وامام جمعه اهواز در این همایش ضمن گرامیداشت حماسه بصریت گفت: روز بصیرت 9 دی دارای ارزش و جایگاه مهمی است، امام جمعه مطالب را به گونه ای بیان می کند که به جزئیات وارد نمی شود و رهبر جامعه جزئیات را کم تر تبیین می کند. رفتار مقام نبوت و امام این چنین است که امت را به تعالی می رساند، اگر همه ی جزئیات تشریح شود محال است بشر به بلوغ فکری که به تعالی ختم می شود برسد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد با اشاره به فرمایشات حضرت امام خمینی ره و مقام معظم رهبری گفت: همواره در طول تاریخ درگیری ها و جنگ ها بر سر عقلانیت و غیر عقلانیت است . امروز جنگ و ستیزی با دین داری یا عدم دین داری نداریم، جنگ و ستیز ما بر عقلانیت و غیر عقلانیت، انقلابی و غیر انقلابی بودن است. عقل حکم می کند منافع ملی را در حالی که کشور در تحریم از همه جوانب است بر همه چیز مقدم شماریم.

امام جمعه اهواز اظهار کرد: این فرهنگ است که اگر رشد کند مشکل جامعه حل می شود. نقطه مقابل فرهنگ یک تفکر غرب گرایی و لیبرالیسم است.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان در پایان از روحانیون، سردار شاهوارپور ، شهردار اهواز، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اهواز، سپاه استان و پرسنل شهرداری اهواز بابت حضور در این همایش بصیریت و روشنگری 9 دی تشکر کرد.

 فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان نیز در این همایش ضمن تشکر از ابتکار شهرداری از برگزاری همایش بصیرت و روشنگری گفت: امیدواریم که بتوانیم در راستای بصیرت افزایی و تبعیت از فرمایشات مقام معظم رهبری اقدامات شایسته ای انجام دهیم.

سردارسرتیپ پاسدار شاهوارپور به تشریح اتفاقات و حوادث سال 88 پرداخت و اظهار کرد: این مهم است که از حا دثه ای که ده سال پیش اتفاق افتاد درس بگیریم، زمان و مکان یکی از موضوعات مهمی است که در حوادث مهم گذشته برای درس آموزی بهره می بریم و باید از تجربه و هزینه که در گذشته داده ایم برای آینده  استفاده کنیم.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان خاطر نشان کرد: تاریخ در 150 سال گذشته نشان دهنده این است که همواره ملت ایران اسلامی دارای شاخص های برجسته ای بوده که همواره این شاخصه ها همراه ملت ما وجود دارد. یکی از شاخصه ها در ملت ایران اسلامی بیگانه ستیزی است، این بیگانه ستیزی جز فرهنگ ملت ایران است.

وی افزود: در طول چهل سال انقلاب اسلامی همواره مردم اثبات کردند در مقابل دشمن اگرچه هزینه ها بسیار و حتی به قیمت جانشان ایستادگی می کنند و تسلیم بیگانه نمی شوند.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان گفت: خدمت رسانی شبانه روزی یک مطالبه مردمی است و برای حل مشکلات و مطالبات مردم باید شبانه روز تلاش کرد . از مجموعه شهرداری اهواز بابت تلاش هایی که در بارندگی و سیل اخیر انجام دادند تشکر می کنم.

سردار شاهوارپور با اشاره به کمبود زیرساخت ها و مشکلات در شهر اهواز ادمه داد: با همت بلند، همیاری و همکاری، دلسوزی، کار جهادی، عدم تخریب یکدیگر و در کنار همدیگر بودن مشکلات اهواز قابل حل است. در این راستا توقعاتی از دولت است که باید در بودجه و کمک ها پیگیری کنیم و تلاش کنیم منابع مورد نیاز شهر را جذب و دریافت کنیم.

حاتمی فرمانده بسیج شهرداری اهواز نیز در این همایش ضمن خوش آمدگویی به نماینده ولی فقیه در خوزستان از حضور تمامی افراد که در همایش بصیرت و روشنگری حضور پیدا کردند تقدیر تشکر کرد.

نویسنده خبر: لرکی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها