اخبار
 انتشار: 11 دی 1398
   مشاهده: 137

  برگزاری آزمون اصول ایمنی و آتش نشانی به همراه جشن میلاد حضرت زینب (سلام الله علیها)

 

 

   به گزارش معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج شهرداری اهواز، آزمون اصول ایمنی آتش نشانی ویژه خواهران بسیجی شاغل در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز که مصادف گردید با  میلاد با سعادت عقیله بنی هاشم حضرت زینب (سلام الله علیها) برگزار گردید .

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج خواهران گفت : بعد از اتمام  آزمون اصول ایمنی آتش نشانی حجت الاسلام حزباوی به مناسبت این روز فرخنده  در جمع حاضر به ایراد سخنرانی پرداختند .

ایشان با اشاره به شخصیت و ویژگی های ممتاز حضرت زینب(س) خطاب به حاضرین گفت:"حضرت زینب از همان آوان کودکی مورد توجه پیامبر اکرم (ص)بودند و پیامبر همگان را به توجه و احترام خاص به این بانوی بزرگ سفارش می کردند و همیشه جایگاه این حضرت را زنده نگه می داشتند".

حزباوی با تاکید بر علم لدنی و آگاهی بالای حضرت زینب در علوم دینی و تفسیر قرآن گفت که                   حضرت زینب(س) مانند دیگر خاندان پیامبر اسلام دارای علم لدنی و وافر از جانب خداوند بودند که به زنان هم عصرش تفسیر قرآن تدریس می کردند و توانایی پاسخگویی به سؤالات سخت و گوناگون را داشتند و امام سجاد(ع) در روایاتی به علم لدنی عمه بزرگوار شان اشاره بسیار داشته اند".

این عالم دینی با توصیه زنان به ادامه دادن راه حضرت زینب گفت: حضرت زینب الگوی تمام نمای حجاب، عفت، شجاعت و پاکدامنی است. انتظار می رود که تمامی زنان، فاطمه گونه زندگی کنند، زینب‌وار در اجتماع حاضر شوند، در راه زنده نگه داشتن مکتب حق، تلاش بسیار نمایند و فرزندان سالمی را تربیت و تحویل جامعه بدهند.

نویسنده خبر: لرکی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها