اخبار
 انتشار: 30 دی 1398
   مشاهده: 201

  برگزاری جلسه آمادگی و مقابله با سیلاب احتمالی

   جلسه مدیریت بحران در خصوص آمادگی و مقابله با سیلاب احتمالی با حضور مهندس عالی پور معاون خدمات شهری شهرداری اهواز، مدیران و معاونین خدمات شهری مناطق هشتگانه، مدیران عامل سازمان های بسیج، آتش نشانی، پارک ها و خدمات موتوری در سالن کنفرانس شهرداری اهواز برگزار شد.
به گزارش امور ارتباطات معاونت خدمات شهری این جلسه، در پی اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع بارندگی به میزان 100 میلی متر در سد های بالا دست استان خوزستان و به تبع آن افزایش سطح آب رودخانه و احتمال افزایش آبگرفتگی در معابر شهر اهواز تشکیل شد.
معاون خدمات شهری عالی پور در ابتدا با اشاره به احتمال نزول بارش های سیلابی در روز های آتی گفت: هدف از برگزاری این جلسه لزوم بر هماهنگی و برنامه ریزی بیشتر در خصوص پیشگیری ، امادگی و مقابله با سیل پیش رو است. مناطق می بایست جلسات مدیریت بحران را با پیمانکارن ماشین آلات و نیرو های انسانی برگزار کنند.
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز همچنین به آمادگی لازم جهت شیفت بندی نیروهای اجرایی و خدماتی اشاره کرد و گفت: کلیه نیروهای اجرایی و خدماتی مناطق هشتگانه می بایستی از هر نظر در آماده باش کامل قرار بوده تا در صورت وقوع بارش و آبگرفتگی احتمالی معابر اقدامات لازم به منظور رفاه حال شهروندان را به سرعت انجام دهند.
وی در ادامه بیان کرد: همچنین می بایست کلیه نقاط و مسیر های بحران خیز به شهروندان معرفی گردد و نیز مسیر های دسترسی و جایگزین، شناسایی و اعلام شود.
معاون خدمات شهری بر راه اندازی گروه دوام(داوطلبین واکنش اضطراری محله) محلات تاکید کرد و گفت: مناطق می بایست با حضور در مساجد و پایگاه های بسیج و برگزاری جلسات علاوه بر ایجاد آمادگی و آموزش داوطلبین، اقلام مورد نیاز آنها را نیز شناسایی و تامین کنند.

نویسنده خبر: و. کریمی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها