اخبار
 انتشار: 21 بهمن 1398
   مشاهده: 147

  تنوع گیاهی حلقه مفقوده فضای سرد شهری

به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ ظهر امروز جلسه ای با حضور صالح عبدالهی مدیر عامل سازمان پارکها، سیروس داوودی نماینده سازمان های مردم نهاد در استانداری خوزستان و تعدادی از مدیران انجمن های محیط زیستی و معاونین و مدیران مجموعه سازمان پارکها در سالن جلسات این سازمان برگزار شد.

    صالح عبدالهی مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: عوامل زیادی جهت تبدیل شدن به یک شهر ایده‌آل وجود دارد که عدم اجرای بعضی از این مواد باعث شده است که از مقایسه با مابقی کلانشهرها عقب بیفتیم.

عبدالهی با بیان این موضوع که با کاشت نخل پالم خیابان نادری مخالف هستیم، عنوان کرد: نخل پالم درختی تزیینی و زیبای است ولی بعد از رشد اولیه بسیار بلند شده و تاج آن سر به فلک می کشد و در شعاع دید ما فقط یک تنه درخت باقی می ماند. به همین علت تصمیم گرفته شد از نخل های بومی در این خیابان استفاده شود.

وی با اشاره به حلقه مفقوده فضای سبز شهری توضیح داد: تنوع گیاهی در فضای سبز شهری ما حلقه مفقوده است و این موضوع نیاز به بازنگری در خصوص چگونگی کاشت گیاهان می باشد. نخل پالم زیبایی خود را دارد و نخل های مثمر نیز همچنین؛ سعی بر این است بهترین نخل، نخلستان های استان را انتخاب و از نخل های بومی جهت توسعه فضای سبز شهری و تغییر الگوی کشت استفاده نماییم.

عبداللهی در پایان با اشاره به عدم وجود باغچه در آپارتمان های امروزی خاطرنشان کرد: وجود باغچه در فضای ساختمان‌ها یک اصل است و باید از سوی سازندگان رعایت شود ولی به دلیل عدم وجود فضای کافی جهت پارک خودرو، فضای باغچه از آپارتمان را حذف می گردد. لذا پیشنهاد می گردد همکاران معاونت شهرسازی در شهرداری مناطق، سازندگان را جهت کاشت نهال در فضای سبز شهری به این سازمان معرفی نمایند.

دکتر سیروس داودی نیز در ادامه این جلسه ضمن تقدیر از همکاری سازمان پارکها در خصوص همکاری با سازمان‌های مردم نهاد جهت مراسمات مختلف نهالکاری، اظهار کرد: حضور سازمان های مردم نهاد در نمایشگاه گل و گیاه از ارتباط عمیق و خوب میان این دو سازمان مردمی و دولتی خبر می دهد.

ایشان در پایان با بیان اینکه خواستار همکاری مستقیم و دوستانه با سایر ارگان‌های دولتی نیز هستیم، افزود: تعامل همیشه دو سویه است. در بحث سیلاب اخیر خوزستان سازمان مردم نهاد در این استان، رتبه اول کشور را در  زمینه مشارکت با دولت و مردم داشته اند که این موضوع بسیار مهمی است و منشأ آن تعامل دو سویه است.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها