اخبار
 انتشار: 28 بهمن 1398
   مشاهده: 720

  کاشت ۲۰۰ نفر نخل زاهدی در ساحل غربی رودخانه کارون

به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ صبح روز گذشته عملیات کاشت 200 نفر نخل زاهدی مثمر با حضور صالح عبدالهی مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز، رسول جامعی مدیر منطقه دو شهرداری اهواز و احمد مستعان رئیس پژوهشکده خرما و میوه های گرمسیری خوزستان در ساحل غربی رودخانه کارون آغاز شد.

صالح عبدالهی مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: با عنایت به توافقات صورت گرفته مبنی بر خرید، کاشت و نگهداری ۲۰۰ نفر نخل مثمر جهت کاشت در سطح منطقه دو شهرداری اهواز با پژوهشکده خرما و میوه های گرمسیری خوزستان، عملیات کاشت نخل های اشاره شده در حال انجام است.

عبدالهی با اشاره به دستور شهردار اهواز مبنی بر کاشت درختان مثمر به ویژه نخل در سطح کلانشهر اهواز، عنوان کرد: در بازدید اخیر شهردار از پژوهشکده خرما و میوه های گرمسیری استان خوزستان، توافقاتی در خصوص خرید نخیلات خرمای مشابه و همسان با این پژوهشکده صورت پذیرفت.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری خاطرنشان ساخت: این ۲۰۰ نفر نخل در جاده ساحلی حدفاصل کتابخانه مرکزی تا پل شهید دقایقی می باشند که به همت شهرداری منطقه دو کلانشهر اهواز و با همکاری این سازمان کاشت می شوند و شایان ذکر است با توجه به شرایط فصلی از نخل های زاهدی به دلیل رشد متوسط و تاج برافراشته استفاده نموده ایم.

وی با اشاره به مشخصات نخیلات اعلام کرد: نخل های زاهدی حدود 10 ساله و با ارتفاع تقریبی 5/2 متر می باشند که توسط پژوهشکده خرما و میوه های گرمسیری پرورش و کشت یافته اند.

این مقام مسئول اذعان کرد: در قرارداد منعقد شده فی مابین منطقه دو شهرداری اهواز و پژوهشکده خرما و میوه های گرمسیری بر حفظ و نگهداری نخیلات به مدت یکسال از سوی پژوهشکده خرما و میوه های گرمسیری و واکاری در صورت از بین رفتن نخل ها، تأکید شده است.

صالح عبدالهی در پایان اضافه کرد: حسب دستور شهردار اهواز مبنی بر خرید و کاشت نخل های مثمر و تغییر الگوی کشت و همچنین تنوع رنگ در فضای سبز شهری، عملیات کاشت 200 نفر نخل مثمر زاهدی در ساحل غربی رودخانه کارون واقع در منطقه دو شهرداری اهواز آغاز شده است.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها