اخبار
 انتشار: 13 اسفند 1398
   مشاهده: 37

  راهنمای کنترل محیطی در بازارچه ها ،کیوسک ها و میدان میوه وتره بار الغدیر برای مقابله با کرونا منتشر شد

از سوی سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی راهنمای کنترل محیطی در بازارچه ها ،کیوسک ها و میدان میوه وتره بار الغدیر برای مقابله با کرونا ابلاغ شد.

   سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشا.ورزی شهرداری اهواز، راهنمای کنترل محیطی در اماکن عمومی شامل میادین میوه و تره‌بار، کیوسک‌ها و بازارچه ها را به اتحادیه های مربوطه ابلاغ کرد .

ویروس جدید کرونا، هفتمین کرونا ویروس شناخته شده در حال حاضر است. این ویروس به قدری جدید و ناشناخته است که هنوز درمانی برای آن وجود ندارد. کرونا می‌تواند در ابتدا با علائمی مانند سرماخوردگی عادی بروز کند و بعد به صورت سرفه، تنگی نفس شدید، تب و مشکلات حاد تنفسی ادامه یابد. این ویروس علاوه بر مشکلات تنفسی، تأثیر مخربی هم بر کبد، کلیه و گوارش انسان می‌گذارد؛ اما پیشگیری از ویروس کرونا بسیار ساده است. بنابراین در بیماری کرونا، مهم‌ترین مسئله پیشگیری از ابتلا به ویروس است. پزشکان، مهم‌ترین عامل پیشگیری و اولین خط دفاع در برابر ویروس کرونا را شست‌وشوی صحیح دست‌ها می‌دانند. علاوه بر شست‌وشوی مرتب دست‌ها، رعایت نکات بهداشتی حین سرفه و عطسه، رعایت تعاملات روزانه،کاهش تماس با سطوح ،استفاده از وسایل ایمنی می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

نویسنده خبر: ب. کریمی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها