اخبار
 انتشار: 19 اسفند 1398
   مشاهده: 275

  راه اندازی و احداث بازارهای روز باغچه شهرداری

       به گزارش اداره ارتباطات سازمان ساماندهی مشاغل شهری ، سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اهواز در راستای سیاست های مدیریت شهری و تامین رفاه زندگی شهری اقدام به راه اندازی 5 بازار روز در مناطق مختلف شهر اهواز کرده است .

بابک ربیعی رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری در این خصوص گفت : ايجـاد بازارهاي روز در واقع تمركز بخشيدن به فعاليت هـاي تجاري - خدماتي است كه اين تمركز باعـث سـهولت دسترسي مصـرف كننـدگان، صـرفه جـويي در وقـت و افزايش قدرت خريد آنها، ارتباط مستقيم توليدكنندگان و مصرف كنندگان، تعديل قيمت ها، ايجـاد تعـادل بـين عرضه و تقاضا، حذف واسطه و تقويت روابط محله اي مـيشـود .

 وی گفت : از جمله خدمات شـهري كـه بـه موجـب قـانون شهرداري ها ارائـه ي آن بـه عهـده ي مـديريت شـهري است، ايجاد بازارهاي روز ميوه و تره بـار بـه منظور عرضه ي سـريع و مناسـب مايحتـاج روزانـه ي شهروندان اسـت .

ربیعی در ادامه گفت : از آنجا که موضوع اصلي برنامه ريزي شهري، ساماندهي كالبدي شـهر بـر اساس عـدالت اجتمـاعي، كـارايي و كيفيـت محيطـي است، بنابراين مكان گزيني مناسب فعاليـت هـا اهميـت ويژه اي مييابد؛ مكانيابي بازارهـاي روز نيـز يكـي از مسائل مهم برنامه ريزي شهري را تشكيل ميدهد؛ زيرا بحث تهيه ي مايحتـاج روزانـه و هفتگـي در كمتـرين زمان ممكن و با قيمت مناسب، از دغدغه هـاي اصـلي خانوارها به شمار ميرود كه در اين راسـتا سعی سازمان و مديريت شهري بر این بوده است که به تأمين نياز همـه ي اقشـار جامعـه و رفاه حال شـهروندان توجـه داشـته باشـد .

رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری در ادامه  بیان کرد : هدف از احداث این بازارهای روز قیمت شکنی میوه و تره بار ، عرضه مستقیم محصولات به مصرف کنندگان ،حذف واسطه ها و حذف سفرهای درون شهری به منظور رفاه حال شهروندان اهوازی می باشد .

وی گفت : لباس کلیه بهره برداران غرف متحدالشکل می باشد و بر محل های عرضه، تابلو سازمان ساماندهی مشاغل شهری نصب می شود و افراد دارای مجوز فعالیت می باشند و به منظور نظافت و کنترل قیمت ،کم فروشی و بهبود برخورد با مشتری ، بازرسی های نامحسوسی به طور دوره ای پیش بینی شده و برنامه هایی را در زمینه آموزش غرفه داران و در برخورد با مشتری اعمال شده است.

گفتنی است این بازارهای روز در ضلع جنوبی خیابان 10پاداد جنب مجتمع هیراد ، ساحلی کیانپارس ۱۷ شرقی ، ملی راه ابتدای خ فرشید ۲ جنب پست برق، میدان کارگر و بلوار فنی حرفه ای ورودی کوی نبوت راه اندازی شده است که به زودی شاهد افتتاح این بازارها خواهیم بود  .

 

نویسنده خبر: ب. کریمی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها